Село са два становника и једним ђаком, добило учитељицу из Крагујевца
Куршумлија 04.12.2013. Autor: Kurir
Планинско село Мерћез у општини Куршумлија има два становника, школу, која ради као издвојено одељење ОШ „Милоје Закић“ из Куршумлије, једног ђака из суседног села, домара, који на посао долази из града, много напуштених кућа, а сада је добило учитељицу чак из Крагујевца.

Зашто је посао добила учитељица из Крагујевца код три незапослена дипломирана учитеља из Куршумлије, појашњава директор ОШ „Милоје Закић“ Слободан Шиндић.
-За учитеља је потребно да се после завршених основних четворогодишњих студија на учитељском факултету заврше и једногодишње мастер студије, појашњава Шиндић. Он додаје да је морао да распише конкурс, на који се јавила учитељица из Крагујевца.
Шиндић појашњава да школу у Мерћезу похађа један ђак у четвртом разреду и да се та школа на крају школске године гаси, јер у околини нема деце, која би се следећих година уписала у ову школу.
-Учитељица из Крагујевца је примљена на одређено време, до завршетка школске године -каже Шиндић.
Како сазнајемо млада учитељица је обишла школу са својим родитељима и прихватила посао. Она је нашла стан код Драгана Ристића, који је са супругом и једини становник села. Вратила се у Крагујевац да донесе ствари и за неки дан почиње да ради.
Два становника, један ђак, један домар, то је данас село Мерћез. Како ће се у тој „гужви“ снаћи учитељица из Крагујевца, остаје да се види.
Незапосленим учитељима из Куршумлије остаје да се лате књиге и што пре заврше мастер студије, док још увек није потребно да учитељ има и докторску титулу.
#
Куршумлија
школе
Крагујевац
Мерћез
Слободан Шиндић
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- Са свечане седнице: Ниш као престоница Србије
- Минус враћа топле радијаторе и током ноћи
- Дан ослобођења Ниша од Турака
- Пронађено беживотно тело мушкарца у кући
- Средства Филмских сусрета за лечење деце
- Зимско породично дружење у Нишкој Бањи
- Возач ударио пешака и побегао, не иде у притвор
- Пешаче да се не заборави Албанска голгота
- Пријављивање за пливање за Богојављенски крст
- Уручење награда „11. јануар“ у недељу
- Ана Штајдохар у парку Светог Саве за "Српску"
- Свети Стефан Првомученик
- Измене на појединим приградским линијама
- Тридесет година гласа и вере
Најновији огласи
- Dve ženke francuskog buldoga
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Проневера цигарета вредних око два милиона евра: Међу ухапшенима Нишлија и Прокупчанин
- Напад у Нишу: Један мушкарац тешко повређен, двојица приведена
- Божићни турнир у шаху окупља младе таленте у Нишу
- Огњену Петковићу и Зорану Трајковићу по годину дана затвора, суд није утврдио ко је нанео смртоносни ударац
- Тридесет година гласа и вере: Орден Светог Романа Ђунишког Дечје–омладинском хору „Бранко“ на Божићном концерту
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!











