Свечана седница Савета за особе са инвалидитетом
У сусрет Међународном дану особа са инвалидитетом данас је у Градској кући одржана свечана Седница Савета за особе са инвалидитетом Града Ниша којој је присуствовао и Градоначелник Ниша Дарко Булатовић.

Он је овом приликом захвалио свим особама са инвалидитетом јер пружају немерљив допринос и савете локалној самоуправи како би заједнички проблеми били решавани на најбољи могући начин. „Не кажем да се све одвија глатко, без проблема. Напротив. Али уз довољно разумевања, посвећености и уз жељу да идемо напред, превазилазимо препреке на које наилазимо“, рекао је градоначелник.
„Данашњи дан прилика је да промовишемо разумевање проблема инвалидитета и да још једном укажемо колико је важна толеранција, међусобно поштовање и сарадња, али и доступност институција како би се особе са инвалидитетом више укључиле у социјални и економски живот нашег града“, додао је.
„Ми чинимо све што је у нашој моћи да унапредимо и помогнемо ваше веће укључивање у све аспекте живота. На жалост, још увек су бројне баријере са којима се као друштво суочавамо. Особе са инвалидитетом и даље се суочавају са неједнаким могућностима у погледу образовања, запошљавања, многе институције и даље су вам физички недоступне. Изузетно је ниска стопа запослености особа са инвалидитетом и поред примене Закона о запошљавању особа са инвалидитетом. То су само неки од проблема“, истакао је градоначелник Булатовић.
„Свеприсутни проблеми не смеју остати невидљиви да се и ви не бисте осећали невидљивима у својој заједници, а верујем да вам се то дешава неретко. Моји сарадници и ја трудићемо се да, заједно са вама, решавамо проблеме један за другим, да једнаке могућности које су вам гарантоване, заиста постану једнаке, а пре свега настојаћемо да се поштује ваше право на различитост, јер инвалидност је нешто од чега не треба бежати и стидити се“, закључио је.
Иначе, од 1. јануара ове године у Нишу је посао добило 155 особа са инвалидитетом, а тренутно је њих 784 на бироу, од тога 499 спада у прву и другу категорију, односно имају спососбност за рад.
#
Дарко Булатовић
градска кућа
Особе са инвалидитетом
особа са инвалидитетом
@DarkoBulatovic_
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Светосавска академија у Дому војске
- Заплењен кокаин и новац
- Јовањдан
- Временска прогноза
- Часни крст у рукама младости
- Андрија први до Часног крста
- Цистерне ЈКП „Наиссус“ за поделу Свете воде
- Забрањен приступ истини о напуштеним псима
- Богојављeње
- ЈКП „Наиссус“ честита Нишлијама празнике
- Крштење Исуса Христоса у реци Јордан
- Више новца за културу у Нишу
- Пливање за Часни крст на Кутинској реци
- Скуп „Не пристајемо, не ћутимо“
- Зимски ред вожње од понедељка
Најновији огласи
- Veze,brak,druženje
- Dve ženke francuskog buldoga
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Напад у Нишу: Један мушкарац тешко повређен, двојица приведена
- Тридесет година гласа и вере: Орден Светог Романа Ђунишког Дечје–омладинском хору „Бранко“ на Божићном концерту
- Уручење награда „11. јануар“ у недељу на свечаној седници Скупштине града Ниша
- Зимска служба: Улице и путеви у Нишу проходни
- Концерт „Млади на сцени“ поводом најрадоснијег празника Божића
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!











