Биља Крстић наступа на 33. нишком џез фестивалу
Певачица Биља Крстић и група „Бистрик" - један од најуспешнијих српских извозних пројеката и један од најпознатијих европских World Music састава - наступиће на овогодишњем Нишвил џез фестивалу у петак, 12. августа.

Певачица Биља Крстић која се након веома успешне поп каријера као чланица више састава али и као солиста, са још већим успехом отиснула у светске музичке воде, рођена је Нишлијка.
Први контакт са музичком традицијом интерпретираном на уметнички начин (пре свега кроз партитуре Мокрањца) имала је још као ученица нишке средње музичке школе и чланица школског ансамбла „Хор Младих – Др Војислав Вучковић" (који је водио професор Радојица Ица Милосављевић) у време највећих успеха тог хора: победе на СФРЈ такмичењу у Цељу, незваничне титуле најбољег европског мешовитог хора на такмичењу у белгијском Нерпелту, и победе на светском конкурсу ББС-а: „Нека народи певају".
Као студенткиња ФМУ у Београду, наставила је да пева у, по многим оценама, најбољем женском хору у планетарним размерама „Колегијум Музикум" (под вођством легендарне Даринке Матић Маровић), певала у групама „Сунцокрет" и „Рани мраз", певала и глумила у позоришту.
По дипломирању на теоретском одсеку ФМУ, једно време је радила као професор у Музичкој школи „Стеван Стојановић Мокрањац" у Неготину где је имала прилику да се боље упозна и са музичком треадицијом Источне Србије. Упоредо са радом РТС-у ( дугогодишњи је музички уредник Радио Београда), пре 15 година је покренула састав „Бистрик" са којим на најбољи начин промовише наше етномузичколошко наследје кроз један модеран музички приступ.

До сада су објавили четири диска: „Бистрик", „Записи", „Тарпош" и „Извориште". Сваки од поменутих дискова добио је највеце награде и признања како у нашој земљи тако и у иностранству.
Биља и „Бистрик" спремају нови албум под радним називом „Корубе" (стари назив за мост из нишког краја).
Више на: nisville.com
#
Нишвил
Војислав Вучковић
Стеван Стојановић Мокрањац
нови албум
Биља Крстић
Бистрик
@nisville
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Упозорење Сектора за ванредне ситуације
- Братству манастира Хиландар поклонио 235 књига
- Четири саобраћајне незгоде
- Павловић жестоко осудио претње Мићину
- На Прешеву се чека дуже од сат времена
- Наиссус отклања кварове
- Јефтинији лекови за три милиона грађана
- Временска прогноза
- Нови ГУП Ниша пред Комисијом
- Лекари УКЦ Ниш у Суповцу
- Име Светог Пантелејмона велика обавеза
- Свети Пантелејмон
- Митрополит Арсеније у Каламарији
- Прешево оптерећено, Градина проходнија
- Данас је Света Петка Трнова
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Не граде само терени, већ будућност нишког спорта – Железничар Југ и КК Ниш најбољи доказ
- Миле Ристовић: Данас нема ничег јаднијег него бити Ћаци.
- „Нисам мађионичар, али желим да вас лепо изненадим“ – Павловић обишао три нишка села
- Лесковац; Из буџета града исплаћено 10.986.645 динара
- ХИТНО ЗА ТУРИСТЕ: Од 5 до 9 сати сутра обустава на прелазима ка Грчкој – очекују се велика задржавања
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Дан примирја у Првом светском рату
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -












