Одржан 8. П(х)антомфест у Врању
Врање 10.12.2019. Јужна Србија Инфо
Осми Међународни фестивал пантомиме – П(х)антомфест у обновљеноj згради Позоришта ,,Бора Станковић’’ синоћ је отворила градска већница Зорица Jовић.

"Драго ми jе да вас видим у оволиком броjу у новоj згради Позоришта и желим да вас поздравим у своjе лично и у име руководства града, на челу са градоначелником др Слободаном Миленковићем". изјавила је ом приликом Јовићева.
Фестивал пантомиме jедан jе од проjеката коjи jе Град Врање подржао на Конкурсу за финансирање и суфинансирање проjеката из области културе за 2019. годину. Свесни смо да оваj фестивал на врхунском нивоу и зато ће наш задатак бити да нађемо могућности и издвоjимо већа средства како би поново траjао три дана’’, нагласила jе Зорица Jовић. Она jе истакла да jе Град Врање осим материjалне, организаторима фестивала пружао и сваки други вид подршке.
Публици су се обратили и Снежана Симоновић, секретарка Међуопштинске организациjе глувих и наглувих Врање, као и Небоjша Новковић, директор фестивала, коjи су истакли његов значаj. Захваљуjући П(х)антомфесту наш град иде путем толеранциjе, прихватања различитости и стварања бољег света, чуло се на отварању.
Заjедничким извођењем пантомимичарске тачке, пресецањем замишљене црвене врпце, фестивал jе проглашен отвореним.
На репертоару овогодишњег П(х)антомфеста била су два остварења чиjу режиjу потписуjе Траjче Гjоргиев, „Плеjаде“, у продукциjи Фестивала, у коjоj глуме чланови Међуопштинске организациjе глувих и наглувих Врање и представа "Скопље '63". Публика jе имала прилику да погледа и премиjеру пантомимичарске представе Дамира Дантеса „Мушкарци су другачиjи, жене jош више“. Фестивал су ове године подржали Министарство културе Републике Србиjе и Град Врање.
#
Врање
пантомима
П(Х)антом фест
фестивал пантомиме
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Милић на Фејсбуку изнео своју верзију његове смене
- Временска прогноза
- Донација Милшпеда за УКЦ Ниш
- Пад др Драгана Милића
- Ђаци уредили парк цркве Светог Прокопија
- Српски интернирци у Норвешкој 1942–1945.
- Топлана предложила нову цену грејања
- Семафор МСП: Повећан опрез због Блиског истока
- Епилог инцидента на базену „Чаир“
- Ново радно време базена „Чаир“
- Шести „Нишки ноћни маркет“
- Снимање филма „Линија“ мења саобраћај у Нишу
- Избегнута опасност у Хисарској улици
- Баскет 3x3 на Тргу краља Милана
- Инспекција Медијане чешља угоститељске баште
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Pudla crveni i aprikot patuljasti stenci
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Вест дана у Нишу: Пад Драгана Милића - смењен са места руководиоца Клинике за кардиохирургију
- Алексиначка опозиција заказала седницу као подршку пољопривредницима, већина најављује изостанак
- Поезија која оставља траг: Представљање књиге Љубинке Бубе Вранић у Нишком културном центру
- Окончана потрага на језеру Барје код Лесковца - пронађена тела несталих риболоваца
- ОТП банка и УНИЦЕФ обезбедили ново возило за патронажу у Пироту
- Опозиција тражи укидање Српско - руског хуманитарног центра у Нишу, Ми – Снага народа против
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла











