Прокупачки "Абрашевић" поново одушевио суграђане
Прокупље 29.04.2023. Јужна Србија Инфо
У препуној сали Дома културе у Прокупљу и на велико задовољство Прокупчана у четвртак је одржан јединствени концерт Културно уметничког друштва „Абрашевић“ под називом „Сусрети генерација“.

Уз велику пажњу суграђана, који су за овај концерт тражили карту више и за које је сала Дома културе у Прокупљу била сувише мала, у прелепом амбијенту свечане дворане једног од најлепших прокупачких здања, наступили су фолклористи и певачи народних песама КУД „Абрашевић“ свих генарација.
-Традиционално за све наше наступе влада велико интересовање грађана али за синоћни концерт и што се тиче наступа и квалитета оног што је приказано, а и великог интересовања грађана, могу да кажем да је један од најбољих до сада, казао је кореограф и вођа фолклорног ансамбла „Абрашевић“ Горан Динић.
Он је подвукао да је концерт који је окупио играче и певаче свих генерација под називом „Сусрети генерације“ у Прокупљу одржан по други пут заредом.
Публици су се представили фолклорни извођачи пет генерација у шест фолклорних постава, почев од најмлађег узраста фолклориста од пет до најстаријих од 55 и више година.
Уз пратњу оркестра Дома културе под управом Бобана Костића, на концерту који је трајао готово два сата, присутне су забављали фолклористи у народним ношњама и народним колима из целе Србије, сатканих у девет сплетова игара.
Праћени громогласним аплаузима и овацијама пред препуном салом поред фолклориста наступило је и више извођача свих узраста са 14 изворних народних и традиционалних песама из целе Србије.
Фолклорни ансамбл КУД „Абрашевић” негује традицију дужу од сто година. Наиме прокупачки фолклористи су 2021. године обележили стогодишњицу постојања.
Старији и млађи чланови Фолклорног друштва „Абрашевић“, синоћ су се на радост Прокупчана, још једном окупили и показали колико су успешни и како раде на очувању националног идентитета, а све у циљу уздизања националног бића и обнове националне свести српског народа.
#
Прокупље
фолклор
Горан Динић
Дом културе Прокупље
Абрашевић Прокупље
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- Слава нишког Саборног храма
- Мерак, традиција и дух старог Ниша
- Моравска регата „Учитељ Виден Јовановић“
- Планирани радови на водоводној мрежи
- Фестивал пријатељских градова
- Возио у контра смеру на ауто-путу код Алексинца
- Обавештење о водоснабдевању
- Повратак култних позоришних представа
- The Original Blues Brothers Band
- Медијана покреће акцију „Отворена врата“
- Шест дана славског програма у Нишу
- Сарадња за боље здравство:
- Акција МУП-а против корупције
- Свет девете уметности поново у Нишу
Најновији огласи
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Концерт хора Музичке школе у Нишу у Светосавском дому
- У Нишу откривен мурал пуковнику Николају Рајевском: Вечни симбол српско-руског пријатељства и инспирација за грофа Вронског
- Дечје-омладински ансамбл НЦПД „Бранко” освојио Гран при на најпрестижнијем фестивалу православне музике
- Доцент др Милан Лазаревић преузима кормило УКЦ Ниш
- План за чистији Ниш: Масовна гасификација, нови паркови и још 11 станица за мерење загађења












