Јужна Србија Инфо
Ћирилица | Latinica

Промоција збирке „Сунчева маглина“ Јелене Илић у Нишу

rss

Ниш 08.09.2025. Јужна Србија Инфо - редакција

Прва збирка поезије младе ауторке Јелене Илић, под насловом „Сунчева маглина“, биће представљена публици у суботу, 13. септембра, у 19 часова у нишком кафеу Paris Art (Мије Петровића 4б).

Промоција збирке „Сунчева маглина“ Јелене Илић у Нишу

О књизи ће говорити ауторка и књижевник Страхиња Небојша Црнић Трандафиловић, док ће стихове казивати Софија Стаменковић.

„Сунчева маглина“ је резултат двогодишњег стваралачког процеса и прво објављено дело Јелене Илић. Рукопис је препознат на конкурсу издавачке куће Librum, где је у конкуренцији од преко 112 пријава ушао у ужи избор десет најбољих.

Збирка је подељена у четири целине – Свитање, Жарени дан, Сумрак и Ноћ – које прате симболику једног дана, али и унутрашње емоционално путовање кроз почетке, страсти, меланхолију и тамне ноћи душе. У песмама се преплићу мотиви сунца и таме, љубави и слободе, града и природе, интимних путовања и бунтовних осећања.

Ауторка наглашава да књига није строго аутобиографска, већ да је састављена од емоција и универзалних искустава са којима читалац може да се поистовети – од рана и пораза до надања и ослобађања.

Јелена Илић (1999, Ниш) дипломирала је новинарство на Филозофском факултету у Нишу, а мастер студије наставља на Факултету политичких наука у Београду. Писањем се бави од детињства, а поезију препознаје као свој најснажнији израз.

Промоција у Нишу биће прилика да публика упозна ауторку и њено прво дело, као и да ужива у поезији нове генерације стваралаца.

Коментара: 0


#   Ниш   поезија   Париз Арт кафе   јелена Илић
@


 


[ Додај коментар ]





Будите у току

Дозволите обавештења са овог портала о актуелним збивањима