Треба знати и умети!
Током студирања на различите начине студенти долазе до џепарца. Неко ужива у својим студентским данима па новац добија од родитеља, баке, деке, неко захваљујући својим оценама добија стипендије и конкурише за студентске кредите, а неко пак хоће да искористи прилику коју work and travel програм пружа.

Они који о овом програму мало знају, треба да имају на уму да је веома важно имати почетни капитал како би уопште конкурисао за овај начин стицања зараде. Наиме, како само име каже – work and travel, тачније дословце преведено код нас путуј и ради, пружа прилику свим нашим академцима да се опробају у новом свету и послу на територији Сједињених Америчких Држава.
Да би боравили и радили тих пар месеци наравно потребно је добити америчку визу, па се на време припремите и сазнајте све што вам је потребно не би ли себи омогућили ово незаборавно искуство. Како је широк опсег послова за који сваки студент може да конкурише, work and travel програм пружа и добру прилику за упознавање нових људи, али и новог И другачијег начина живота, културу, обичаје, као и стицање новог искуства.
Треба имати у виду да постоји неколико држава које work and travel програм нуди, па уколико волите хладније пределе, Аљаска ће бити идеално решење, а ако сте ипак од оних који воле и уживају у тропским температурама прави избор за вас је Флорида. Наиме, могуће је изабрати и државе попут Охаја, Тексаса, али и државу Мериленд, Аризону, Њу Џерси или можда Северну Каролину или пак Калифорнију.
Све у свему, нису само важни послови које ћете обављати већ и како ћете се снаћи на самом радном месту, прилагодити условима рада, али и послодавцу, клијентима и захтевима који се од вас очекују на радном месту.
Калифорнија – сан на јави
Многи су за Калифорнију чули само у америчким филмовима и серијама и чини се да је ова земља за многе недостижна, јер ипак је то само једна у низу држава преко “баре”. А опет, када се све врати у оквире достижног и могућег, када се погледа понуда work and travel програма, Калифорнија је једна од најзанимљивијих дестинација за многе студенте. Ова савезна држава налази се на обали Тихог океана, а њено име се први пут помиње још почетком16. века, када је један Шпанац објавио роман у којем Калифорнију описује као острво на којем живе лепе жене Амазонке и које је веома богато златним резервама. Име је добило захваљујући шпанском конквистадору Кортесу који је у првој половини 16. века стигао на ову територију, па је мислећи да се ради о острву и добило име Калифорнија.
Данас је Калифорнија трећа по величини држава у САД-у, а на првом месту је Аљаска, док је иза ње Тексас. Оно што је занимљиво за ову државу јесте да се овде налазе џиновске секвоје, а по својој природној лепоти издваја се и Тахо, слатководно језеро које је и највеће у држави. Није чудно што је управо Калифорнија једна од најчешћих дестинација бројних туриста из свих крајева света. Велику пажњу посетилаца привлаче највећи градови Калифорније попут Лос Анђелеса, Сан Франциска, али и Сан Дијега.
Бројни су разлози због којих би требало изабрати баш Калифорнију, јер work and travel програм нуди послове попут продавца, касира, кувара, помоћног радника у кухињи, али и многих других који ће вам омогућити не само добру зараду, већ и згодну прилику да обиђете градове у којима се игра најбоља кошарка, где је хедонизам начин живота, а забава “must have”. Понуда има, треба их само паметно искористити.
#
САД
путовање
визе
Калифорнија
work and travel
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Делови Ниша данас без воде
- Друга шанса за осмаке
- Избацио килограм марихуане током бекства
- Временска прогноза
- Студенти и млади лекари уз искусне стручњаке
- Прешево тренутно проходно
- Пожар код Бованског језера, изгореле три викендице
- Џенан Лончаревић на Летњој позорници
- Пелет све скупљи пред грејну сезону
- Ниш добио четири нове чистилице
- Бесплатни прегледи срца у Сићеву
- На Прешеву тренутно без већих задржавања
- Цене на нишким пијацама
- Павловић: Кад изађеш из куће, све се види
- Преминула Зорица Станковић
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Не граде само терени, већ будућност нишког спорта – Железничар Југ и КК Ниш најбољи доказ
- Миле Ристовић: Данас нема ничег јаднијег него бити Ћаци.
- Код Главне аутобуске станице у Нишу комунална милицајка спречила превару странца од стране нелегалних мењача новца
- Појачан саобраћај на Прешеву и Градини: Чека се око пола, до сат - ситуација променљива
- Упозорење Сектора за ванредне ситуације МУП Србије
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Дан примирја у Првом светском рату
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -












