Драма на стадиону "Чаир": Фудбалери Радничког поражени у Нишу од екипе Гзире

Ниш 28.07.2022. РТС, Јужна Србија Инфо

Раднички два пута прокоцкао пролаз у наредну фазу, па након пенала испао од Гзире. Фудбалери Радничког поражени су у Нишу од екипе Гзире након извођења пенала у реванш мечу другог кола квалификација за Лигу Конференција, извештава РТС.

РТС Screenshot

Раднички је два пута имао победу у ногама, водио са 2:1 у регуларном делу меча и 3:2 у 117. минуту у продужецима, али је након примљених погодака и лошијег извођења пенала, елиминисан.

Минути и секунде делили су српску екипу од пласмана у наредну фазу, али је тим са Малте успео да се врати из мртвих и забележи пролаз.

Раднички је добро ушао у меч и умало веома рано стигао до предности.

Прилику за гол српска екипа имала је већ у трећем минуту, када је Арсић након дуге лопте, главом шутирао ка голу Гзире, али је добро реаговао голман гостију.

Минут касније, Малтежани први пут прете, али је шут Муската укротио Дујмовић.

Раднички је први стигао до гола на мечу, било је то у 14. Минуту.

Након корнера, лопта је пала у петерцу Гзире, а тамо Толордава уклизава и тресе мрежу малтежана.

Очекивало се да ће тај гол смирити игру и донети Радничком контролу меча, али је брзо уследео хладан туш.

Одмах након примљеног гола, Гзира већ у наредном нападу стиже до изједначења.

Дуга лопта ка Џеферсону, који се прво добро заградио, а онда закуцао лопту од пречку у гол Радничког.

У другом полувремену гледала се права рововска борба на стадиону "Чаир".

Дуго је на семафору стајало 1:1, да би у финишу меча српска екипа постигла погодак.

Након добре акције и одложене лопте за Петрова, нападач српске екипе је успео некако да створи позицију за ударац.

Уз мало среће, лопта завршава иза леђа голмана гостију, чиме Раднички стиже до предности од 2:1.

Деловало је као да ће српска екипа уписати победу тим резултатом, имала је чак и неколико шанси за нови гол, али је уследио шок и неизвесна завршница у Нишу.

Гзира у последњем нападу и секунду на мечу, у 12. минуту надокнаде, постиже гол за изједначење.

Поново је Џеферсон био актер, побегао је одбрани домаћих и постигао погодак.

Меч је отишао у продужетке, у којима је поново деловало да ће Раднички доћи до победе.

Играо се 112. минут, када је досуђен пенал за Раднички, а сигуран са беле тачке био је Пејовић.

Поново је Радничком остало мало времена да се одбрани и упише победу, али је у 117. минуту Гзира успела да трећи пут изједначи.

Максвел је побегао одбрани Радничког и прецизним ударцем од стативу затресао мрежу.

Уследила је пенал серија, у којој је Раднички два пута погађао пречку. Урадили су то Пејовић и Мићибући, док је непрецизан био и Петров.

Гзира са 3:1 у пенал серији бележи победу и пласман у наредну фазу такмичења.

Противник малтешкој екипи биће аустријски Волфсбергер.