Južna Srbija Info

Drama na stadionu "Čair": Fudbaleri Radničkog poraženi u Nišu od ekipe Gzire

Niš 28.07.2022. RTS, Južna Srbija Info

Radnički dva puta prokockao prolaz u narednu fazu, pa nakon penala ispao od Gzire. Fudbaleri Radničkog poraženi su u Nišu od ekipe Gzire nakon izvođenja penala u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Konferencija, izveštava RTS.

RTS Screenshot

Radnički je dva puta imao pobedu u nogama, vodio sa 2:1 u regularnom delu meča i 3:2 u 117. minutu u produžecima, ali je nakon primljenih pogodaka i lošijeg izvođenja penala, eliminisan.

Minuti i sekunde delili su srpsku ekipu od plasmana u narednu fazu, ali je tim sa Malte uspeo da se vrati iz mrtvih i zabeleži prolaz.

Radnički je dobro ušao u meč i umalo veoma rano stigao do prednosti.

Priliku za gol srpska ekipa imala je već u trećem minutu, kada je Arsić nakon duge lopte, glavom šutirao ka golu Gzire, ali je dobro reagovao golman gostiju.

Minut kasnije, Maltežani prvi put prete, ali je šut Muskata ukrotio Dujmović.

Radnički je prvi stigao do gola na meču, bilo je to u 14. Minutu.

Nakon kornera, lopta je pala u petercu Gzire, a tamo Tolordava uklizava i trese mrežu maltežana.

Očekivalo se da će taj gol smiriti igru i doneti Radničkom kontrolu meča, ali je brzo usledeo hladan tuš.

Odmah nakon primljenog gola, Gzira već u narednom napadu stiže do izjednačenja.

Duga lopta ka Džefersonu, koji se prvo dobro zagradio, a onda zakucao loptu od prečku u gol Radničkog.

U drugom poluvremenu gledala se prava rovovska borba na stadionu "Čair".

Dugo je na semaforu stajalo 1:1, da bi u finišu meča srpska ekipa postigla pogodak.

Nakon dobre akcije i odložene lopte za Petrova, napadač srpske ekipe je uspeo nekako da stvori poziciju za udarac.

Uz malo sreće, lopta završava iza leđa golmana gostiju, čime Radnički stiže do prednosti od 2:1.

Delovalo je kao da će srpska ekipa upisati pobedu tim rezultatom, imala je čak i nekoliko šansi za novi gol, ali je usledio šok i neizvesna završnica u Nišu.

Gzira u poslednjem napadu i sekundu na meču, u 12. minutu nadoknade, postiže gol za izjednačenje.

Ponovo je Džeferson bio akter, pobegao je odbrani domaćih i postigao pogodak.

Meč je otišao u produžetke, u kojima je ponovo delovalo da će Radnički doći do pobede.

Igrao se 112. minut, kada je dosuđen penal za Radnički, a siguran sa bele tačke bio je Pejović.

Ponovo je Radničkom ostalo malo vremena da se odbrani i upiše pobedu, ali je u 117. minutu Gzira uspela da treći put izjednači.

Maksvel je pobegao odbrani Radničkog i preciznim udarcem od stativu zatresao mrežu.

Usledila je penal serija, u kojoj je Radnički dva puta pogađao prečku. Uradili su to Pejović i Mićibući, dok je neprecizan bio i Petrov.

Gzira sa 3:1 u penal seriji beleži pobedu i plasman u narednu fazu takmičenja.

Protivnik malteškoj ekipi biće austrijski Volfsberger.