Лош старт кошаркаша у Другој лиги

Лесковац 04.10.2015.

Напредак Макси Ко стартовао поразом од Војводине (72:88), Пирот је поражен у Ужицу, а Здравље у Сремској Митровици

Плана78:77Дунав

Кошаркаши Напретка Макси Ко поразом су започели првенство у Другој лиги.

Они су на свом паркету, пред 650 гледалаца, поражени од екипе Војводине из Новог Сада резултатом 88:72 (16:21, 18:24, 21:22, 17:21).

Код домаћина најефикаснији су били Шикман и Анђелковић са по 13 поена, док код гостију Јањић са 25 поена.

У наредном колу Напредак гостује Слободи у Ужицу, пише Алексинац.Нет

КК Слобода Ужице – КК Пирот 83:79

У хали Велики парк у Ужицу КК ”Пирот” је гостовао ужичкој “Слободи” у 1. колу Друге мушке кошаркашке лиге Србије.

КК “Пирот” је након прве две четвртине водио са 40:34.

Слаба игра у трећој деоници резултирала је да након 30 минута КК “Пирот има 2 поена заостатка, 59:57.

На крају, ипак пораз, 83:79, пишу Пиротске вести.

Здравље поражено у Сремској Митровици

Кошаркаши Здравља поражени су са 73:70 од Срема из Сремске Митровице, на старту такмичења у Другој лиги.

Лесковачки кошаркаши успели су да у последњем минуту игре сустигну предност Срема, који је у завршну четвртину ушао са четири поена разлике, слободним бацањима Санела Мукановића.

Коначних 73:70 поставио је тројком Стефан Којић, а на супротној страни Владица Јовановић је промашио ван линије 6,75, па су бодови остали у Сремској Митровици.

Здрављу је припала прва четвртина са плус 4, а у другој су домаћи били бољи 25:15 што се како се испоставило на крају и одлучило победника у дербију кола. Трећу и последњу четвртину добили су “фармацеути“ (16:18 и 15:16) али то није било довољно да се преокрене резултат, пише ЈугМедиа.

КК Здравље: Ристић 7, Мукановић 2, Тешановић 10, Филиповић 13, Јовановић 15, Раденковић 2, Станковић 5. Маројевић 16, Тешовић, Милетић, Стојиљковић.