Императори покорили Инђију

Ниш 06.04.2015.

Још један окршај љутих противника, Инђија Индианса и Ниш Императора , који су велико ривалство зачели пре три године у баражу за Суперлигу, припао је тиму из града на Нишави – 32:24.

Тако су Индианси пропустили другу прилику да се на свом терену реванширају Императорима за тадашњу елиминацију.

Нишлије је још једном до победе предводио сјајни Ричард Самјуел, који је поново показао да Императори нису погрешили што су га задржали у својим редовима. Постигао је сва три тачдауна за свој тим у првом полувремену, два трчањем и један враћањем фамбла, док је домаће у игри задржао Горан Зец, поентирањем након кик-офа – 20:8.

И у другом полувремену Императори су наставили да ломе ривала трчањем, па је до енд зоне стигао и други Американац из њихвоих редова, Џоел Леј, а затим је Самјуел четвртим тачдауном отклонио све дилеме око победника – 32:8.

До краја сусрета је главни тренер Императора Јовица Јовић, указао шансу млађим играчима са слабијом минутажом,  док је Инђија заиграла нешто агресивније, али је времена било тек да стигну до часног пораза, трчањима Немање Кнежевића и Чарлса Баба, па су бодови сасвим заслужено отишли тиму са Нишаве, који је готово све време имао осетно вођство.

Занимљив детаљ је да ове сезоне за Индиансе наступа и Jeron Jones, прошлогодишња аквизиција Императора, који на овој утамици против свог бившег тима није имао посебно запажен наступ нити је могао да спречи пораз свог тима.

У следећем колу Императори као домаћини, на Чаиру дочекују екипу "Angel Warriors" из Чачка, новајлију у елитном рангу.

Инђија Индианс – Императори Ниш 24:32 (0:8, 8:12, 0:6, 16:6)

Стадион: ФК Хајдук Бешка. Гледалаца: 300.