Imperatori pokorili Inđiju

Niš 06.04.2015.

Još jedan okršaj ljutih protivnika, Inđija Indiansa i Niš Imperatora , koji su veliko rivalstvo začeli pre tri godine u baražu za Superligu, pripao je timu iz grada na Nišavi – 32:24.

Tako su Indiansi propustili drugu priliku da se na svom terenu revanširaju Imperatorima za tadašnju eliminaciju.

Nišlije je još jednom do pobede predvodio sjajni Ričard Samjuel, koji je ponovo pokazao da Imperatori nisu pogrešili što su ga zadržali u svojim redovima. Postigao je sva tri tačdauna za svoj tim u prvom poluvremenu, dva trčanjem i jedan vraćanjem fambla, dok je domaće u igri zadržao Goran Zec, poentiranjem nakon kik-ofa – 20:8.

I u drugom poluvremenu Imperatori su nastavili da lome rivala trčanjem, pa je do end zone stigao i drugi Amerikanac iz njihvoih redova, Džoel Lej, a zatim je Samjuel četvrtim tačdaunom otklonio sve dileme oko pobednika – 32:8.

Do kraja susreta je glavni trener Imperatora Jovica Jović, ukazao šansu mlađim igračima sa slabijom minutažom,  dok je Inđija zaigrala nešto agresivnije, ali je vremena bilo tek da stignu do časnog poraza, trčanjima Nemanje Kneževića i Čarlsa Baba, pa su bodovi sasvim zasluženo otišli timu sa Nišave, koji je gotovo sve vreme imao osetno vođstvo.

Zanimljiv detalj je da ove sezone za Indianse nastupa i Jeron Jones, prošlogodišnja akvizicija Imperatora, koji na ovoj utamici protiv svog bivšeg tima nije imao posebno zapažen nastup niti je mogao da spreči poraz svog tima.

U sledećem kolu Imperatori kao domaćini, na Čairu dočekuju ekipu "Angel Warriors" iz Čačka, novajliju u elitnom rangu.

Inđija Indians – Imperatori Niš 24:32 (0:8, 8:12, 0:6, 16:6)

Stadion: FK Hajduk Beška. Gledalaca: 300.