Пријем за успешне лесковачке спортисте
Лесковац 29.04.2014. Танјуг
Градоначелник Лесковца Горан Цветановић рекао је да су сви успеси лесковачких спортиста, важни не само за њих, већ и за целокупан град

Цветановић је организовао пријем за спортисте клубова са подручја Лесковца који су изборили пласман у виши ранг такмичења и за појединце освајаче медаља на државним такмичењима.
Пријем је организован за косаркаше „Здравља“ који су после 10 година успели да се пласирају у Другу лигу, затим за фудбалере „ Моравац Ориона“ због пласмана у Прву лигу Србије и за освајаче медаља у мачевању и борилачким спортовима.
"Лесковац је дуги низ година стагнирао у спорту, познати и најбољи лесковачки клубови у бившој Југославији у последњој деценији дошли су до најнижег ранга. Сви њихови садашњи успеси, без обзира у којим дисциплинама, важни су не само за спортисте, већ и за град Лесковац. Стање спорта у једној средини је одраз њене организованости, али и њене економске снаге. Ситуација у лесковачком спорту у последњих неколико година била је алармантна“ оценио је Цветановић.
КК Здравље, који се пре 15 година такмичио у најбољој лиги СРЈ, успео је да се пласира у Другу лигу ( некадашњу Прву Б лигу) и да врати гледаоце на трибине.
„Морам да кажем да смо се свих ових година трудили да се вратимо. Било је тешко и требала је финансијска потпора. Главну улогу је одиграла локална самоуправа која нас је финансијски испратила од почетка до краја. Имали смо и подршку навијача који су препознали наш рад. Публика се вратила и она нас у битним утакмицама подржала, тако да смо успели“, казао је Здравља, Драган Арсић.
Кошаркаши Здравља су градоначелнику поклонили дрес и лопту и најавили занимљиве утакмице наредне сезоне у лесковачком Спортском центру "Дубочица“.
#
Лесковац
Горан Цветановић
пријем
спортисти
локална самоуправа
@CvetanovicG
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- Са свечане седнице: Ниш као престоница Србије
- Минус враћа топле радијаторе и током ноћи
- Дан ослобођења Ниша од Турака
- Пронађено беживотно тело мушкарца у кући
- Средства Филмских сусрета за лечење деце
- Зимско породично дружење у Нишкој Бањи
- Возач ударио пешака и побегао, не иде у притвор
- Пешаче да се не заборави Албанска голгота
- Пријављивање за пливање за Богојављенски крст
- Уручење награда „11. јануар“ у недељу
- Ана Штајдохар у парку Светог Саве за "Српску"
- Свети Стефан Првомученик
- Измене на појединим приградским линијама
- Тридесет година гласа и вере
Најновији огласи
- Dve ženke francuskog buldoga
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Проневера цигарета вредних око два милиона евра: Међу ухапшенима Нишлија и Прокупчанин
- Напад у Нишу: Један мушкарац тешко повређен, двојица приведена
- Божићни турнир у шаху окупља младе таленте у Нишу
- Огњену Петковићу и Зорану Трајковићу по годину дана затвора, суд није утврдио ко је нанео смртоносни ударац
- Тридесет година гласа и вере: Орден Светог Романа Ђунишког Дечје–омладинском хору „Бранко“ на Божићном концерту
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!











