Раднички - Бачка 2:0

Ниш 04.11.2018. ФК Раднички

Головима Нермина Хаскића и Александра Станисављевића Раднички је победио екипу Бачке на гостовању резултатом 2:0, у сусрету 15. кола Суперлиге Србије.
Нишки тим је на тај начин наставио импресивну серију у првенству, па је са 34 освојена бода учврстио друго место на табели на крају првог дела сезоне.

Бачка је већ у другом минуту имала најбољу могућу прилику да дође у вођство, али Мићић није успео да реализује пенал пошто је шутирао преко гола.

Изабраници Ненада Лалатовића су потом преузели иницијативу, ређали шансе испред голмана домаћих Зоговића и решили овај меч решили 120 секунди, погоцима у 36. и 38. минуту.

Најпре је Лазар Ранђеловић у свом стилу пробио одбрану Бачке по крилу, проиграо Хаскића, а овај је прецизним ударцем са 15 метара постигао свој шести првенствени гол, за 0:1.

Само два минута касније досуђен је слободан ударац за Нишлије на 20 метара од гола. Лопту је узео Станисављевић и сјајним шутем савладао немоћног Зоговића, за коначних 0:2.

У наставку су оба тима имала неколико добрих ситуација, али је Раднички рутниски одрадио посао и уписао нова три бода.

ОФК БАЧКА – РАДНИЧКИ 0:2 (0:2)

Бачка Паланка, 3. новембра. Судија: Новак Симовић (Ловћенац). Стрелци: 0:1 Хаскић 36.- 0:2 Станисављевић 38. Жути картони: Црномарковић, Панков (Раднички).

ОФК БАЧКА: Зоговић, Гаврић, Грабеж (од 69. Спремо), Илић, Јовановић, Макарић, Мићић, Младеновић, Пантић (од 78. Чековић), Радиновић (од 46. Ђорић), Шуберт.

РАДНИЧКИ: Ристић, Панков, Црномарковић, Станковић, Тодоровски, Бондаренко, Дринчић (од 57. Нома), Дамњановић, Ранђеловић, Станисављевић (од 67. Јовановић), Хаскић (од 81. Никодијевић).