Рукометаши Железничара победом над Партизаном прославили јубилеј

15.12.2014.

Рукометаши Железничара победом су прославили 65 година постојања клуба.
Они су у дерби мечу 12. Кола Супер лиге савладали у Нишу Партизан резултатом 25:21.

Рукометаши Железничара победом над Партизаном  прославили јубилеј

Прво полувреме протекло је у егалу, што говори и резултат на одмору 10:10. Домаћи су у наставак ушли одлучније и мини серијом дошли су до три гола предности у 42. минуту – 17:14.

У преосталом делу меча углавном се играло гол за гол, па је Жеља сачувао стечену предност до краја. Велике заслуге за то као и обично припадају голману Дејану Златановићу који је имао 18 успешних интервенција, док су се ефикасношћу издвојили Милан Павлов са 8, Никола Дамњановић са 6 и Марко Пернар са 5 постигнутих голова. У редовима црно-белих далеко најистакнутији био Стеван Сретеновић – стрелац 7 голова.

У првенству следи пауза до 21. јануара, али Железничар чека још један званични меч ове године – финале регионалног купа у Лесковцу против домаће Дубочице у уторак 17. децембра.

#   прослава   рукомет   Железничар   победа   Железничар РК   Партизан РК   Милан Павлов