Јужна Србија Инфо
Ћирилица | Latinica

Хаос: У Нишу преко 45 степени

rss

02.07.2012. Izvor : Agencijе | Photo : Kurir

У Нишу данас термометар измерио 45 степени Целзијуса.

Хаос: У Нишу преко 45 степени

И бетон се усијао !

Иако лекари стално препоручују да се без преке потребе од десет до пет не излази напоље, ипак има оних који то морају, па се у том случају саветује стално расхлађивање и уношење течности.

У нишком Институту за јавно здравље кажу да је вода са већине јавних чесми, посебно са оних у центру града безбедна за пиће, и да оне тренутно задовољавају потребу грађана за водом. А у градском штабу за ванредне ситуације, због паклених врућина, ових дана најављују и постављање цистерни са водом. Све јавне градске чесме су у функцији, кажу у ЈКП Наисус.

У нишком Институту за јавно здравље истичу, да се вода стално проверава, и да Нишлије, оне у центру града, могу слободно да користе.

"Кованлучка и чесма Свете Петке нема исправну воду, па апелујемо на грађане да не користе ту воду за пиће, остале су добре", каже др Снежана Глигоријевић из Института за јавно здравље.
Због паклених температуре, и градски базени су пуни, преноси РТВ 5.

За расхлађиване стижу и цистерне. У градском штабу за ванредне ситуације најављују њихово послтављање кроз неколико дана.

"Имаћу састанак сутра за градоначелником, и предложићу му да се цистерн поставе као и претходне године по граду", каже Жарко Ранковић, заменик команданта Градског штаба.

У наредних седам дана у Србији ће се задржати претежно сунчано и веома топло у већини места, са максималном температуром од 34 до 39 степени Целзијусових. Средином седмице метеоролози најављују краткотрајне локалне пљускове и грмљавину, углавном у планинским пределима.

Нишлије брину једни о другима

Начелница оперативне смене нишке Хитне помоћи др Драгиња Манић рекла је да су Нишлије у овим врелим данима солидарне и да брину једни о другима на јавним местима.

"Понекад се у томе претера, па смо тако имали случај да се младић сагао да напише поруку, а неко је одмах позвао лекаре јер је мислио да му је позлило", испричала је Манићева.

Број позива са јавних места чини од 15 до 30 одсто у односу на укупна број интервенција у овим врелим данима, казала је она.

Вршилац дужности нишког Клиничког центра проф. др Борисав Каменов рекао је да је због врућина критична ситуација у појединим пријемним амбулантама где нема клима уређаја.

"После стављања термо изолације неки уређаји за расхлађивање су неповезани и не раде. Оно што можемо да поправимо сами то радимо, оно што не можемо дужни смо да распишемо тендер за који немамо обезбеђена средства", казао је Каменов.

"Проблем су и оне клинике где су собе пренатрпане, као што је у одређеним периодима случај са хирургијом", напоменуо је Каменов, који тврди да је ситуација са лековима и медицинским материјалом сада нормализована.

Према његовим речима, стање је сада знатно боље, али се и сада могу јавити проблеми које руководство настоји да отклони.

У нишкој Метеоролошкој осерваторији је речено да је јучерашња максимална температура у граду износила 36 степени, а да су данас у подне измерена 34 степена.

(Agencija TANJUG)

Коментара: 0


#   Жарко Ранковић   градски базен
@


 


[ Додај коментар ]





Будите у току

Дозволите обавештења са овог портала о актуелним збивањима