Како је саопштила Полицијска управа Ниш, сумња се да одговорно лице спортског центра, П. П. (1987), задужено за безбедност на базену, није обезбедило довољан број спасилаца нити комплетну спасилачку опрему. Због тога је, према наводима полиције, 8. јуна прошле године дванаестогодишњи дечак умало изгубио живот након што је почео да се дави у базену.
Полиција сумњичи и тројицу ангажованих спасилаца – М. Ц. (1988), Д. В. (2002) и М. Ђ. (2004) – да у тренутку инцидента нису били на предвиђеним позицијама и нису приметили да се дечак дави, нити су му пружили помоћ. Према наводима истраге, дечака је из воде извукао спасилац који је у том тренутку био распоређен на другом базену.
Кривичном пријавом обухваћен је и М. Р. (1971), одговорно лице у једном предузећу за послове обезбеђења, које се сумњичи да је ангажовало спасиоца коме је истекла лиценца и поверило му посао координатора рада спасилаца, чиме је, како се наводи, угрожена безбедност корисника базена.
Инцидент се догодио 8. јуна прошле године, када су се у Нишу у размаку од неколико сати догодила два случаја дављења деце на различитим базенима. На дечјем базену у комплексу „Чаир“ дванаестогодишњи дечак је почео да се дави, али је брзом реакцијом спасилаца и екипе Хитне помоћи реанимиран и превезен у Универзитетски клинички центар Ниш.
Лекари су тада саопштили да су пре доласка у болницу већ биле спроведене мере кардиопулмоналне реанимације, након чега је дечак збринут у Ургентном центру, где је настављена дијагностика.
По налогу тужилаштва, против свих осумњичених биће поднета кривична пријава у редовном поступку.













