Отели таксисту и терали га да их воза бесплатно
Ниш 26.05.2013. Autor: Telegraf
Против Ивана Ј. (45) и Живорада Ц. (40) из Ниша полиција је поднела кривичне пријаве због принуде. Они се сумњиче да су возача “Мега таксија” Д. М. 24. , уз претњу убиством присилили да их целе ноћи бесплатно вози на релацији Ниш – Димитровград – Алексинац.

Против Ивана Ј. (45) и Живорада Ц. (40) из Ниша полиција је поднела кривичне пријаве због принуде. Они се сумњиче да су возача “Мега таксија” Д. М. 24. маја, уз претњу убиством присилили да их целе ноћи бесплатно вози на релацији Ниш – Димитровград – Алексинац. Таксисту је спасила полицијска патрола, која је возило пресрела на улазу у Ниш, па су нападачи приведени у полицијску станицу.
Таксиста каже да се овим послом бави две године, али да му се никада раније није десило ништа слично.
"Мислио сам да се такве ствари код нас не дешавају, ни слутио нисам да ћу се ја некада наћи у таквој ситуацији. Те вечери сам био на Булевару цара Константина када ми је јављено да ме на такси станици чекају путници. Нису ми деловали сумњиво, мада је један од њих био прилично пијан. Затражили су да их возим до Пирота, и кренули смо према Нишкој Бањи", рекао је Д. М. па наставља:
"Таман смо стигли до овог места када су они почели да вичу на мене и да ми прете. Говорили су ми да морам да их возим где ми кажу и то без динара, да случајно не помислим да обавестим полицију или колеге јер ће ме убити. Казали су да имају бомбу, да ће је активирати и убити ме на лицу места. Ја сам их убеђивао да ће све бити у реду, да пристајем на њихове услове, да ћу их возити где траже".
Међутим, када су стигли до Беле Паланке, путници су од таксисте затражили да се врати према Нишу.
"Одједном су се предомислили и наредили ми да их возим у Београд. Нисам имао куд, окренуо сам се и кренули смо назад. Када смо дошли до Алексинца казао сам им да наводно немам довољно горива и да морамо да се вратимо у Ниш. Полицијска патрола ме је већ тражила јер су их наши диспечери обавестили да се нешто сумњиво дешава. Они су нас приметили на Булевару 12. фебруар и када сам се зауставио на семафору, пресекли су ми пут и одвели ову двојицу", прича таксиста.
Полиција је после саслушања обојицу осумњичених пустила на слободу. За кривично дело принуде уз претњу убиством предвиђена је казна затвора до пет година.
#
Ниш
полиција
Димитровград
кривичне пријаве
кривично дело
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- Променљиво стање на Прешеву и Градини
- Вучић: Раст плата и пензија ускоро
- Свети пророк Илија – Илиндан
- Спречен унос пиштоља дроном у КПЗ Ниш
- Добар почетак јубиларне Белмужијаде
- Пацијенти у фокусу рада УКЦ Ниш
- Павловић: Грађанима су потребни рад и резултати
- Савремена кардиологија стигла у Ниш
- На Прешеву задржавања око 30 минута, на Градини без дужих колона
- Од данас ниже цене појединих лекова
- Део Ниша и три села привремено без воде
- За Сврљиг нови путеви и радна места
- Како се заштитити од великих врућина
- Вода за купање на Власини квалитетна
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- „Нисам мађионичар, али желим да вас лепо изненадим“ – Павловић обишао три нишка села
- ХИТНО ЗА ТУРИСТЕ: Од 5 до 9 сати сутра обустава на прелазима ка Грчкој – очекују се велика задржавања
- Лесковац: Завршена седма централна појачана контрола саобраћаја, откривено око 42.5000 прекршаја
- Лесковац; Из буџета града исплаћено 10.986.645 динара
- Од мобилних телефона до пазара – ухапшен због четири крађе у Нишу
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Топлички округ спреман за зиму
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Топлички округ спреман за зиму












