Вулин посетио повређену радницу и полицајца
Алексинац 08.03.2015. Танјуг, Белами, Јужна Србија Инфо
Министар за рад, запошљавање, борачка и социојална питања Александар Вулин посетио је у Алексинцу Центар за социјални рад, радницу тог центра Гордану Станојевић и полицајца Марка Станковића.

Радницу центра и полицајца повредила је јуче четрнаестогодишња девојчица, која их је по лицу испрскала соном киселином.
Социјални радник бави се сваком несрећом у овој земљи, а полицајац је једини који стоји између нас и сваког девијантног понашања, поручио је министар Александар Вулин током посете повређенoj радници Центра за социјални рад у Алексинцу Гордани Станојевић и полицајцу Марку Станковићу.
Министар Александар Вулин признаје да је поносан на социјалну радницу и полицајца, јер, поред свега, у њиховом наступу и речима није осетио бес и неразумевање, преноси Танјуг.
"Они то дете разумеју, ма шта урадило. Социјални радници не траже да их на послу прате наоружани чувари. Они се само питају да ли је човек у невољи и да ли му је потребна помоћ", сматра Вулин.
Вулин истиче да се мора радити на повећању система безбедности у самим центрима за социјални рад.
"Ниједан социјални радник није одбио да иде на терен због ових или оних тешкоћа. Не морају ти људи сваки пут бити поливени соном киселином како бисмо увидели тежину њиховог посла", упозорава Вулин.
Министар примећује да кад год се деси нешто ружно, по правилу за то буду оптужени радници центара за социјални рад или евентуално полиција.
Због тога, Александар Вулин поручује да "пре него што баците камен на Центар за социјални рад или МУП, размислите".
Повређена радница каже да, иако је пред пензијом, не памти овакав инцидент.
Гордана има повреде на лицу, а очи су јој заштитиле наочаре. Полицајац Марко Станковић испрскан је по оку и лицу.
"Поступили смо у складу са законом без употребе прекомерне силе, а одмах нам је указана лекарска помоћ. Очекујем да се убрзо вратим редовном послу", каже Станковић.
Радницу Центра и полицајца четрнаестогодишња девојчица јуче је по лицу испрскала соном киселином.
Девојчица је била корисник Центра за социјални рад и, како је речено, живела је са мајком која је особа са инвалидитетом.
ВИДЕО РТВ Белами
#
Алексинац
малолетник
Александар Вулин
Центар за социјални рад
Прћиловица
повреде
посета
Марко Станковић
сона киселина
Гордана Станојевић
особа са инвалидитетом
@VulinAleksandar
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- 100 милиона динара за суфинансирање медија
- Теодорова субота,
- „Човјек лавина“ поново у НКЦ-у
- Ухапшен директор школе у Трговишту
- Премијера и јубилеј у Народном позоришту Ниш
- Ниш јача сеоски туризам
- 80 милиона динара за привреду
- Свети Симеон Мироточиви
- Драгоцености и дрога вредни 30.000 евра
- Спасавање планинара на Сувој планини
- Ниш покреће системску обнову фасада
- Мачји крик
- Кад речи побеђују џина
- Пас у Нишу напао жену
Најновији огласи
- Veze,brak,druženje
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Ниш, Књажевац, Сврљиг и Мерошина заједно представљају туристичке потенцијале на Сајму туризма у Београду
- Вучић најавио гасну електрану код Ниша у сарадњи са Азербејџаном
- Крени-Промени упозорава на стање хале „Чаир“ уочи Купа Радивоја Кораћа
- Дом ученика средњих школа и Спортски центар „Чаир“ – добитници ордена поводом Сретења
- „Метла група“ преузела Нишку пивару, најављена модернизација и очување традиције
- Опозиција тражи укидање Српско - руског хуманитарног центра у Нишу, Ми – Снага народа против
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла











