Лабораторија почела са радом, министарку нико није звао
06.09.2013. Autor: Andrej Filipović
У оквиру Дома здравља у куршумлији почела је да ради нова савремена зграда лабораторије која је опремљена по светским стандардима, очекује се да ће наредних дана лабораторију свечано отворити министарка здравља Славица Ђукић Дејановић која ће се том приликом сусрести са ЛГБТ активистом Стефаном Радовићем са којим је у сталном контакту а коме је докторка Куршумлијског Дома здравља Милунка Илић Веселиновић категорички одбила да препише рецепте, само зато што је другачијег сексуалног опредељења.

У министартву здравља кажу да ће се министарка одазвати позиву уколико руководство Куршумлијског Дома здравља упути позив за такав догађај и истичу да министарки нико из те здравствене установе није упутио било какав позив за отварање лабораторије.
- Министарка има пуно право и да изненада посети неку здравствену установу, без било какве предходне најаве, што је скоро и учинила када је у пратњи новинара отишла не најављено у посети инфективној клиници КЦ у Београду, Кажу у министартву.
Према речима директорке Дома здравља у Куршумлији др Ураније Петровић у згради лабораторије од 175 квадратних метара уложено је 12,3 милиона динара.
- Нова лабораторија ће бити од огромног значаја за све пацијенте из Куршумлије и знатно ће побољшати лечење пацијената и смањити листу чекања на лабораторијске анализе, казала је др Петровић.
Иначе, на иницијативу директорке Петровић у кругу Дома здравља у Куршумлији изграђена је и велика фонтана.
#
лабораторија
Славица Ђукић Дејановић
лабораторијске анализе
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Европски стони тенис стиже у Ниш
- Временска прогноза
- ЈКП „Наиссус“ честита Нишлијама празнике
- 1.200 пакетића малишанима у прокупачким селима
- Данас је Василициа - Мали Божић
- Пливање за Богојављенски крст у Куршумлији
- Потрага за Милцом Асановић и даље траје
- Бесплатна рехабилитација за пензионере југа Србије
- Прокупље: Базен зими не сме бити празан
- Марш ка Крфу: Једногодишња забрана
- Ана Штајдохар вечерас за "Српску"
- Казне за неочишћене тротоаре у Нишу
- Протест у насељу Црвена звезда због струје
- Снег и лед на јваним површинама
- Раст путника и повратак линије за Дортмунд
Најновији огласи
- Dve ženke francuskog buldoga
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Проневера цигарета вредних око два милиона евра: Међу ухапшенима Нишлија и Прокупчанин
- Напад у Нишу: Један мушкарац тешко повређен, двојица приведена
- Тридесет година гласа и вере: Орден Светог Романа Ђунишког Дечје–омладинском хору „Бранко“ на Божићном концерту
- Четврти напад на просторије Покрета за народ и државу у Нишу
- Света литургија и подела пакетића деци на празник Оце у Нишу
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!











