Освећење темеља цркве Свети кнез Лазар и косовски мученици у бази нишког одреда Жандармерије у Алексинцу
Алексинац 15.04.2024. Јужна Србија Инфо
Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније посетио је данас базу нишког Одреда Жандармерије у Алексинцу, где је осветио темеље новог храма, посвећеног Светом Кнезу Лазару и косовским мученицима, а који се гради у оквиру овог комплекса.

Освећењу темеља нове светиње, међу многим угледним званицама и представницима власти, присуствовали су и министар унутрашњих послова Братислав Гашић и државни секретар при Министарству за рад, запошљавање, борачка и социјална питања проф. др Дејан Антић.
Након чина освећења, Преосвећени Владика се обратио сабранима, истакавши значај изградње ове светиње како за Жандармерију, тако и за Министарство унутрашњих послова и Православну Епархију нишку, која ће бити на душевну корист и укрепљење свих припадника овог елитног одреда, заблагодаривши притом свим добротворима, на челу са министром Гашићем, који је својим одобрењем и ангажовањем умногоме допринео овако брзим резултатима. Након Његовог Преосвештенства, присутнима се обратио и министар Гашић, који је изразио понос на до сада постигнуто, као и захвалност свима који својим прилогом и залагањем помажу реализацију пројекта изградње овог храма.
Извор: Православна Епархија нишка
#
Алексинац
Братислав Гашић
жандармерија
црква
Владика Арсеније
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- Свети Симеон Мироточиви
- Драгоцености и дрога вредни 30.000 евра
- Спасавање планинара на Сувој планини
- Ниш покреће системску обнову фасада
- Мачји крик
- Кад речи побеђују џина
- Пас у Нишу напао жену
- E-Play уживо у Нишу
- Ниш поднео пријаве за више од 3.000 објеката
- Нова врата детињства у Трупалу
- Сећања која чувају истину
- Лесковац завршио плаћање за фреске
- Поезија која оставља траг
- Пријеми грађана – приоритет
Најновији огласи
- Veze,brak,druženje
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Емотивна нишка премијера филма „Ветре, причај са мном“
- Вучић најавио гасну електрану код Ниша у сарадњи са Азербејџаном
- Ниш, Књажевац, Сврљиг и Мерошина заједно представљају туристичке потенцијале на Сајму туризма у Београду
- Крени-Промени упозорава на стање хале „Чаир“ уочи Купа Радивоја Кораћа
- Дом ученика средњих школа и Спортски центар „Чаир“ – добитници ордена поводом Сретења
- Опозиција тражи укидање Српско - руског хуманитарног центра у Нишу, Ми – Снага народа против
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла











