Супруга одвела сина, отац штрајкује глађу испред суда
Алексинац 18.11.2014. Алексинац.Нет
Алексинчанин Дејан Лабовић (41) почео је данас штрајк глађу испред зграде Основног суда у Алексинцу јер упркос правоснажној и извршној судској пресуди не може да оствари старатељство над осмогодишњим сином.

Лабовић каже да је његова бивша супруга по добијању пресуде исписала дечака из школе и одселила се из Алексинца.
Он каже да 25 дана нема вести о детету и каже да ће гладовати док се не спроведе одлука суда и син Звездан врати њему.
Иако је закон на његовој страни, очајни отац већ 24 дана не успева да сазна где му се налази дете, које је његова невенчана супруга одвела без његовог знања из школе.
- На основу моје тужбе из маја Основни суд у Алексинцу је сина доделио мени, а ту одлуку је потврдио Апелациони суд. Без обзира на то, супруга је 26. октобра дошла у школу и одвела дечака. Од тада покушавам да сазнам шта је с њим. Зато штрајкујем глађу. Само мртвог ће ме склонити одавде ако ми не врате сина - прича Лабовић.
- Судска одлука којом ми је поверено дете је постала извршна 10. октобра, али још није спроведена. У суду ми је речено да мој предлог за извршење није написан како треба те да није наведена адреса моје супруге. Тај захтев сам написао како сам знао јер адвокати штрајкују - каже Дејан.

Мира Павловић, портпарол Основног суда, потврдила је да су примили Лабовићев предлог за извршење:
- Он није подобан за извршење судске одлуке јер не садржи потребне податке, као што је матични број и адреса извршног дужника. Предмет ћемо узети у рад чим нам буду достављени сви подаци.
#
Алексинац
штрајк
суд
апелациони суд
штрајк глађу
Дејан Лабовић
Основни суд
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- Са свечане седнице: Ниш као престоница Србије
- Минус враћа топле радијаторе и током ноћи
- Дан ослобођења Ниша од Турака
- Пронађено беживотно тело мушкарца у кући
- Средства Филмских сусрета за лечење деце
- Зимско породично дружење у Нишкој Бањи
- Возач ударио пешака и побегао, не иде у притвор
- Пешаче да се не заборави Албанска голгота
- Пријављивање за пливање за Богојављенски крст
- Уручење награда „11. јануар“ у недељу
- Ана Штајдохар у парку Светог Саве за "Српску"
- Свети Стефан Првомученик
- Измене на појединим приградским линијама
- Тридесет година гласа и вере
Најновији огласи
- Dve ženke francuskog buldoga
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Проневера цигарета вредних око два милиона евра: Међу ухапшенима Нишлија и Прокупчанин
- Напад у Нишу: Један мушкарац тешко повређен, двојица приведена
- Божићни турнир у шаху окупља младе таленте у Нишу
- Огњену Петковићу и Зорану Трајковићу по годину дана затвора, суд није утврдио ко је нанео смртоносни ударац
- Тридесет година гласа и вере: Орден Светог Романа Ђунишког Дечје–омладинском хору „Бранко“ на Божићном концерту
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!










