Цвећари траже од Тржнице одштету од 2,1 милион динара
Произвођачи цвећа тужили су Привредном суду ЈКП “Тржница” из Ниша и затражили одштету од 2,15 милиона динара јер им није обезбедила места за постављање 19 кућица за продају цвећа, иако се на то обавезала уговором.

Уговором потписаним пре нешто више од годину дана између Управе за пољопривреду, ЈКП “Тржница” и Удружења произвођача цвећа “Цвет југа“, цвећари су се обавезали да израде кућице за продају цвећа, док се „Тржница“ обавезала да им од 1. јануара обезбеди простор за њихово постављање на Цветној пијаци.
У Удружењу „Цвет југа“ истичу да су на време обезбедили кућице за продају цвећа, али да „Тржница“ ни до данас није обезбедила уговорени простор, због чега су морали да „пресавију табак“ и туже је Привредном суду у Нишу.
„Након што је уговор закључен и кућице направљене, град није дозволио „Тржници“ да изда простор за продају цвећа јер се испоставило да је још 2011. године проглашен јавном површином којом располаже Градска општина Црвени крст“, истиче председница Удружења „Цвет југа“ Тања Петковић Петковић.
Она наглашава да цвећарима није дозвољено да поставе кућице за цвеће, али да „Тржница“ тај простор и даље издаје робним продавцима, а приход од закупа дели са општином Црвени крст.
Петковић каже да кућице за продају цвећа већ девет месеци стоје на складишту, а за њихово чување Удружење „Цвет југа“ плаћа месечно 440 евра.
„Од уговора са „Тржницом“ смо одустали, али захтевамо надокнаду штете од 2,1 милион динара. Израда кућица коштала је Удружење1,9 милиона динара сопствених средстава, а 266.000 су трошкови њихог чувања“, истакла је Петковић.
Директор ЈКП „Тржница“ Радован Милојевић каже да се у овом случају не ради о непоштовању уговорних обавеза, већ о томе да уговор није могао да буде реализован јер су се измениле околности.
„Након потписивања уговора са Удружењем „Цвет југа“ град је најавио проширење Улице Ђуке Динић. Због проширења те улице поред пијаце, ми не можемо да на уговореном простору поставимо објекте за продају цвећа“, рекао је Милојевић.
Он је истакао да се у проналажење нове локације за постављање кућица за продају цвећа укључила и Управа за планирање и изградњу и Завод за урбанизам.
„Ми смо нудили Удружењу различита решења док нова локација не буде одређена, а верујем да ће то бити до краја године. Понудили смо им простор унутар Тврђавске пијаце или да им откупимо тезге, али они ни на шта нису пристали“, рекао је Милојевић.
#
Управа за планирање и изградњу
Тржница ЈП
Радован Милојевић
завод за урбанизам
Градска општина
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Аранђеловдан
- Временска прогноза
- Додељена Награда „Стеван Сремац“ Марку Стојкићу
- Евакуисано девет особа
- Милан Џигумовић нови помоћник градоначелника
- Најава храмовне славе Мале Саборне цркве у Нишу
- Пет година од упокојења Патријарха Иринеја
- Страдао пешак
- Излила се Јужна Морава
- Преминуо Бранислав Ивковић
- Злостављање вршњака у Нишу
- Јубиларни, 60. Сајам књига
- Ухваћени кријумчари људи
- Санација дела зграде најстаријих нишких гимназија
- Боља повезаност школа, родитеља и самоуправе
Најновији огласи
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Преминуо Бранислав Ивковић
- Свети Димитрије - Митровдан
- Факултет српских студија важан корак ка јачању националног идентитета
- Проблем паса луталица у Нишу ескалира: Одштете премашују 60 милиона, грађани изгубили поверење, а кључне полуге управљања и даље у рукама Михајловића
- Град Ниш планира откуп војног комплекса „Црвена звезда”
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- 500 спинова + 5.000 динара за почетак авантуре – то може само Меридиан
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!











