Лесковац: Рационализација 2010. спроведена без критеријума
Лесковац 14.09.2014. Танјуг
Лесковац је пре четири године био први град који је спровео рационализацију запослених у градским управама и јавним предузећима, али је због незаконитих отказа суд већину отпуштених вратио на посао и исплати одштету

Градоначелник Лесковца Горан Цветановић рекао је да је тада отпуштено 317 радника, а сада већина њих има пресуде по којима је град дужан да их врати на посао и да им исплати одштету у просеку од милион до четири милиона динара. Цветановић је подсетио да је СНС у том граду у то време била опозиција и да су указивали на незаконите поступаке, упозоравајући тадашњу власт (ДС, Г17 плус и коалиција окупљена око СПС) да не смеју по политичкој основи да дају отказе.
Свих 317 радника који су добили отказе су тужили, рекао је Цветановић и додао да се одштетни захтеви у зависности од година и врсте посла од три до четири милиона.
''То је огромна сума, преко милион евра. Тим новцем смо могли да направимо око 100 игралишта или да 15.000 до 20.000 пољопривредних произвођача субвенционишемо", објаснио је Цветановић ( СНС). Рационализација у Лесковцу је почела 2010. године када је на власти у граду била коалиција састављена од Демократске странке, Г17 плус, Социјалистичке партије Србије , Јединствене Србије, Партије уједињених пензионера, Нове Србије и Социјалдемократске партије.
Бивши функционери града не желе сада јавно да говоре о томе, али тврде да су они тада све радили према Уредби Владе Србије. Поред тога подсећају да је рационализација морала да почне од Лесковца, јер је имао најбројнију администрацију у Србији.
Град је пре четири године узео и кредит од 100 милиона динара за исплату отпремнина отпуштеним службеницима.
Из градског буџета се тренутно у Лесковцу финансира или суфинансира око 1700 запослених.
Град Лесковац са околним местима има 165.000 становника.
#
Лесковац
ДС
СПС
СНС
УРС
Горан Цветановић
управа
отпуштања
рационализација
@demokrate @socijalisti @sns_srbija @regionisrbije @CvetanovicG
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- До првог звона све мора да буде спремно
- Јефтини трикови Јоргованке Табаковић
- Враћам ти писма и успомене
- Нови велики корак УКЦ Ниш
- Није била његова идеја
- Завршено уређење улаза у град
- Србољуб Такић
- Делови Ниша данас без воде
- Друга шанса за осмаке
- Избацио килограм марихуане током бекства
- Временска прогноза
- Студенти и млади лекари уз искусне стручњаке
- Прешево тренутно проходно
- Пожар код Бованског језера, изгореле три викендице
- Џенан Лончаревић на Летњој позорници
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Не граде се само терени, већ будућност нишког спорта – Железничар Југ и КК Ниш најбољи доказ
- Миле Ристовић: Данас нема ничег јаднијег него бити Ћаци.
- Код Главне аутобуске станице у Нишу комунална милицајка спречила превару странца од стране нелегалних мењача новца
- Појачан саобраћај на Прешеву и Градини: Чека се око пола, до сат - ситуација променљива
- Упозорење Сектора за ванредне ситуације МУП Србије
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Дан примирја у Првом светском рату
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -












