Ђавоља варош овековечена фотографијама
Куршумлија 07.11.2014. В.Петровић,
И ове године су фотографи који се баве уметничком фотографијом могли да уживају у лепоти Ђавоље вароши коју су овековечили својим фотоапаратима, а све у оквиру 37. Међународне фото колоније “Ђавоља варош 2014.” која је недавно одржана.
Ове године је колонија окупила уметнике из Србије и Русије којима време није ишло на руку, али је и таква игра природе била својеврсни изазов за њих.

“Ради се о традиционалној фото колонији која је почела са радом још давне 1977. године и одржавала се сваке године у претходних 37 година. И ове године колонија је окупила еминентне уметничке фотографе из Србије и Русије, каже Радован Танасковић, дипломирани туризмолог који је организатор овогодишње фото – колоније и њен директор.
Интернационална фото – колонија „Ђавоља варош 2014“ и ове године се одржава под покровитељством туристичког предузећа Планинка које и управља атрактивним спомеником природе Ђавоља варош, а уметницима из Србије и Русије били су на располагању многобројни предели, поред саме Ђавоље вароши, у околини Куршумлије, Пролом и Луковске бање. Овом колонијом се наставља и пријатељство које је започето пре неколико година са уметницима из Русије.
“Фотографије које су настале током колоније биће део изложбе коју руски уметници планирају да организују у Белгороду”, каже Радован Танасковић. “Заправо, цела поставка изложбе у овом граду биће посвећена сликама које су настале у овом делу Србије, богатом прелепим мотивима који заслужују да буду овековечени на фотографијама. Изложба ће бити тако урађена да представља својеврсну причу о овом крају наше земље са којом ће упознати грађани из овог руског града”.
Осим Ђавоље вароши, верских објеката у овом делу Србије, пажњу наших уметника али и руских пажњу су привукли и прекрасни пејсажи којима околина Куршумлије обилује. То су воденице поточаре, потоци који преко камених превоја праве мале и сликовите водопаде, а оно што је оставило посебан утисак на госте из Русије био је жубор планинаских потока. Звук који они не могу често да чују у својој домовини јер живе поред великих река које мирно и готово бешумно теку.
Танасковић додаје да је и ова фото колонија само дао наставка сарадње коју имају са уметницима из Белгорода, али и са њиовим Универзитетом. Студенти из Белгорода су чести гости Пролом бање где, а многи њихови уметници се укључују у рад ликовне, вајарске и фото колоније.
#
Куршумлија
Ђавоља Варош
Планинка
студенти
фотографије
фото колонија
Радован Танасковић
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- 100 милиона динара за суфинансирање медија
- Теодорова субота,
- „Човјек лавина“ поново у НКЦ-у
- Ухапшен директор школе у Трговишту
- Премијера и јубилеј у Народном позоришту Ниш
- Ниш јача сеоски туризам
- 80 милиона динара за привреду
- Свети Симеон Мироточиви
- Драгоцености и дрога вредни 30.000 евра
- Спасавање планинара на Сувој планини
- Ниш покреће системску обнову фасада
- Мачји крик
- Кад речи побеђују џина
- Пас у Нишу напао жену
Најновији огласи
- Veze,brak,druženje
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Емотивна нишка премијера филма „Ветре, причај са мном“
- Вучић најавио гасну електрану код Ниша у сарадњи са Азербејџаном
- Ниш, Књажевац, Сврљиг и Мерошина заједно представљају туристичке потенцијале на Сајму туризма у Београду
- Крени-Промени упозорава на стање хале „Чаир“ уочи Купа Радивоја Кораћа
- Дом ученика средњих школа и Спортски центар „Чаир“ – добитници ордена поводом Сретења
- Опозиција тражи укидање Српско - руског хуманитарног центра у Нишу, Ми – Снага народа против
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла











