Константин победио Металац, после продужетка - 79:75

15.05.2015. Мондо, Јужна Србија Инфо

Константин је први тим КЛС који је савладао АБА лигаша у Супер лиги Србије!

Изненађење у Нишу! Фото: МН Пресс

Петар Деспотовић "везао" је осам поена и изборио тројком продужетак (68:68). Страхиња Стојачић на истеку додатних пет минута извршио је егзекуцију.

Погоцима члана "Б" репрезентације Србије (6/6 са "црте" у 45. минуту) Константин је постао први тим из Кошаркашке лиге Србије (КЛС) који је у Суперлиги скинуо "јадрански" скалп.

На крају,

КОНСТАНТИН - МЕТАЛАЦ 79:75 (16:9, 25:8, 7:19, 20:22, 11:7)

Ваљевци су остали једини учесник АБА лиге који је ове сезоне губио од КЛС тимова. Претходни пораз доживели су у четвртфиналу Купа Радивоја Кораћа, од Вршца.

Симболично, тај неуспех такође су доживели у "Чаиру", где су и у петак положили оружје, пред 1.200 гледалаца.

Играч утакмице био је управо Деспотовић, који је завршио меч са "дабл-дабл" учинком од 20 поена и 10 скокова. Уз то, сакупио је и пет асистенција. Имао је велику помоћ од Стојачића, који је сабрао 14 поена (10/10 слободна бацања).

Металац ће жалити за пропуштеном приликом. У 37. минуту водио је 60:51, али се домаћин серијом погодака са линије пенала вратио у игру. Деспотовић је потом погодио прву од две тројке (за 60:63, па за 68:68) којима је обезбедио додатних пет минута.

Најефикаснији у пораженом тиму био је Никола Јевтовић, са 17 поена (7 ск) крај свог имена.

РЕЗУЛТАТИ 6. КОЛА:

У среду:

Војводина – Црвена звезда 58:87 (11:20, 12:19, 16:27, 19:21)

У четвртак:

ФМП Железник - Мега Лекс 83:92 (21:24, 16:23, 28:26, 18:19)
Партизан - Тамиш 97:70
Константин - Металац 79:75

ТАБЕЛА: Црвена звезда 6-0, Партизан 6-0, Мега Лекс 3-3, Војводина 3-3, Металац 3-3, ФМП 2-4, Константин 1-5, Тамиш 0-6.

#   кошарка   Константин ОКК   Суперлига   Металац КК Ваљево   Петар Деспотовић   Страхиња Стојачић   Црвена Звезда