Konstantin pobedio Metalac, posle produžetka - 79:75

15.05.2015. Mondo, Južna Srbija Info

Konstantin je prvi tim KLS koji je savladao ABA ligaša u Super ligi Srbije!

Iznenađenje u Nišu! Foto: MN Press

Petar Despotović "vezao" je osam poena i izborio trojkom produžetak (68:68). Strahinja Stojačić na isteku dodatnih pet minuta izvršio je egzekuciju.

Pogocima člana "B" reprezentacije Srbije (6/6 sa "crte" u 45. minutu) Konstantin je postao prvi tim iz Košarkaške lige Srbije (KLS) koji je u Superligi skinuo "jadranski" skalp.

Na kraju,

KONSTANTIN - METALAC 79:75 (16:9, 25:8, 7:19, 20:22, 11:7)

Valjevci su ostali jedini učesnik ABA lige koji je ove sezone gubio od KLS timova. Prethodni poraz doživeli su u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća, od Vršca.

Simbolično, taj neuspeh takođe su doživeli u "Čairu", gde su i u petak položili oružje, pred 1.200 gledalaca.

Igrač utakmice bio je upravo Despotović, koji je završio meč sa "dabl-dabl" učinkom od 20 poena i 10 skokova. Uz to, sakupio je i pet asistencija. Imao je veliku pomoć od Stojačića, koji je sabrao 14 poena (10/10 slobodna bacanja).

Metalac će žaliti za propuštenom prilikom. U 37. minutu vodio je 60:51, ali se domaćin serijom pogodaka sa linije penala vratio u igru. Despotović je potom pogodio prvu od dve trojke (za 60:63, pa za 68:68) kojima je obezbedio dodatnih pet minuta.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Nikola Jevtović, sa 17 poena (7 sk) kraj svog imena.

REZULTATI 6. KOLA:

U sredu:

Vojvodina – Crvena zvezda 58:87 (11:20, 12:19, 16:27, 19:21)

U četvrtak:

FMP Železnik - Mega Leks 83:92 (21:24, 16:23, 28:26, 18:19)
Partizan - Tamiš 97:70
Konstantin - Metalac 79:75

TABELA: Crvena zvezda 6-0, Partizan 6-0, Mega Leks 3-3, Vojvodina 3-3, Metalac 3-3, FMP 2-4, Konstantin 1-5, Tamiš 0-6.

#   košarka   Konstantin OKK   Superliga   Metalac KK Valjevo   Petar Despotović   Strahinja Stojačić   Crvena Zvezda