Konstantinovih 68 premalo prema Zvezdinih 104

Beograd 27.05.2015. B92, Mondo, JužnaSrbijaInfo

Ekipa Dejana Radonjića je u Pioniru lako i ubedljivo savladala ekipu Konstantina rezultatom 104:68
(33:20, 28:8, 24:13, 19:27).

Crveno-beli su od početka pa do sredine poslednje deonice poptuno razbili rivala, imali su i najvećih +49, a gosti iz Niša su u finišu ublažili poraz.

O kakvoj se utakmici radilo pred oko 1.000 gledalaca u "Pioniru", govori i rezultat na poluvremenu – 61:28, a kuriozitet u tom trenutku bio je i indeks uspešnosti. U prvih 20 minuta igre – 100:3!?

Radonjić je protiv Nišlija uspeo matematički tačno da rasporedi minutažu na 12 igrača koji su se "skinuli", pa tako niko nije igrao manje od deset minuta (Čarls Dženkins), a niko više od 22 (Nemanja Dangubić).

Boban Marjanović je za 19 minuta imao 19 poena, 16 skokova i indeks 39, dok je kompletna ekipa Konstantina imala ukupno indeks 41. Marko Tejić je takođe blistao sa 13 poena, 9 skokova, 4 asistencije i 4 blokade, 16 poena ubacio je Cirbes, 11 je dodao Blažič, a po 10 Dženkins i Dangubić.

Kod gostiju, koji su pretrpeli osmi poraz, Gudžić je postigao 13, a Savić i Veličković po 9 poena.

Bilo je ovo treće gostovanje Konstantina u Beogradu u desetak dana. Najpre su bili tvrd orah za Partizan i posustali tek u poslednjoj četvrtinu, a minulog vikenda je savladana ekipa FMP-a u Železniku.

Crvena zvezda sa perfektnim skorom 11-0 lagano privodi ligaški deo Superlige kraju, čekajući derbi sa Partizanom u poslednjem kolu u koje bi i definitivno trebalo odbraniti "pol" poziciju pre start plej-ofa, a prednost domaćeg terena i u velikom finalu crveno-beli nisu imali duže od dve decenije.

Stotka Zvezde, debi Aranitovića

Posle Alekse Radanova (17), Nikole Rebića (20), Marka Tejića (19) i Đorđa Kaplanovića (20), trener Crvene zvezde Dejan Radonjić u sezoni punoj rekorda i trofeja pružio je šansu još jednom mladiću, a on se ovog puta upisao u strelce!

Momak koji je debitovao u timu u 1. kolu Superlige, protiv Mega Leksa, ali bez šuta na koš za dva minuta u igri, a skinuo se još u Novom Mestu u meču ABA lige sa Krkom, ovog puta otišao je kući upisan u listu strelaca.

Aleksandar Aranitović, rođen 24. januara 1998. godine u Beogradu, pogodio je drugi penal u 35. minutu meča 11. kola Superlige u trenutku kada je rezultat na semaforu već bio 98:50.

Na kraju: Crvena zvezda – Konstantin 104:68 (33:20, 28:8, 24:13, 19:27).

#   Beograd   košarka   Konstantin OKK   Superliga   Crvena Zvezda KK   Crvena Zvezda   Dejan Radonjić