Кошарка: Пироћанци победили "Здравље"

Лесковац 23.11.2015. Јужна Србија Инфо

Кошаркаши Здравља поражени су на гостовању у Пироту у дуелу са истоименим домаћим тимом резултатом 86:78, по четвртинама 16:18, 21:15, 27.22, 22:23.

Пироћанци су меч преломили у трећем периоду игре када су у једном моменту повели са 11 коша разлике. То је, испоставило се, било недостижно за екипу из Лесковца.

Лесковчани су добро отворили меч, решили прву четвртину у своју корист, али су и неизвесној утакмици Пироћанци у другом периоду успели да предју у водјство. Утакмица је практично преломљена у трећој четвртини (28. минут 60:49), а домаћин је добром игром успео да сачува предност до краја меча.

За екипу КК Здравље Лесковац су играли: Ристић 2, Синадиновић 14, Вукадиновић, Тешановић 4, Филиповић 13, Јовановић 31, Раденковић, Станковић, Маројевић 7, Тешовић 7, Милетић, Стојиљковић.

У следећем, 9. колу Здравље у Лесковцу дочекује одличан састав Динамика из Београда.