Победа Напретка, Дестановић успешно дебитовао
Алексинац 15.11.2015. Марко Радић, Радио Алексинац
Кошаркаши алексиначког Напретка савладали су, на гостовању, екипу Пролетера из Зрењанина 86:87 (18:20, 21:27, 21:21, 26:19) и тако остварили прву овосезонску победу на гостујућем терену.

Чак петорица играча Напретка имали су двоцифрен учинак. Најефикаснији појединац у редовима нашег тима био је Немања Павловић са 19 поена (5ск), а пратили су га Никола Станојевић са 16 (7ск), са по 13 поена Драгољуб Шикман (8ск, 5 ас), Радмило Мојсиловић и Александар Миладиновић.
Напредак био је у предности током највећег дела меча, а у једном моменту било је и +16 за госте из Алексинца. Била је ово уједно и прва победа Далибора Дестановића на клупи Напретка, који је недавно на том месту заменио Предрага Јаћимовића.
Од самог старта меча, алексиначки тим преузео је вођство и диктирао темпо на терену, а једину предност домаћа екипа имала је у 6.минуту када је било 11:10 у корист Пролетера. После првих 10 минута на семафору стајало је 18:20 за Напредак.
У 13. минуту игре Мојсиловић постиже тројку за прво озбиљније вођство од 21:29. Домаћин се није предавао, успевао је да задржи једноцифрен заостатак, али је на полувремену гостујући тим ипак водио са сигурних 39:47.
Нови стратег Напретка, Дестановић, одлично је водио меч, већ у првих 20 минута у ротацији је имао 11 играча, од којих је сваки дао одређени допринос на паркету.
Страшно је припретио Напредак када је у 25.минуту након Мојсиловићеве друге узастопне тројке било 44:60. Међутим, од тог момента, домаћин се пробудио и направио велику серију од 21:8 и веома брзо прилиближио се на ''свега'' 65:68. Након Шикманових 2+1 и везаних поена Анђелковића и Станојевића, гости одбијају налет и одлазе на 67:77 у 34. минуту.
Уследила је више него узбудљива завршница. Пролетер је на крилима Божовића и Николића (обојица постигли по 27 поена) успео да у једном моменту дође и до предности - 85:84 у последњем минуту.
Ипак, Алексинчани су одолели још једном притиску и након што је Шикман био половичан са линије пенала, однели јако вредну победу из Кристалне дворане у Зрењанину.
Пролетер Нафтагас Зрењанин - Напредак Алексинац 86:86!
Напредак сада има скор од 3 победе и 4 пораза. У наредном колу дочекаће, по свему до сада приказаном, најјачи тим у овом рангу такмичења - Плану из Велике Плане, која је до сада остварила максималан учинак. Биће ово лепа прилика да Напредак, уз велику подршку своје публике, нанесе Плани први овосезонски пораз.
Напредак Макси ко: Шикман 13 (8ск, 5ас), Павловић 19 (5ск), Анђелковић 3, Узелац, Јусић 5 (3ск), Миладиновић 13, Мојсиловић 13, Станисављевић 5 (4ск), Миленковић, Илић, Станојевић 16 (7ск), Траиловић.
#
Алексинац
кошарка
Макси Ко
Радмило Мојсиловић
Напредак КК
Драгољуб Шикман
Зрењанин
Немања Павловић
Далибор Дестановић
Никола Станојевић
@KKNapredakAl
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- „Човјек лавина“ поново у НКЦ-у
- Ухапшен директор школе у Трговишту
- Премијера и јубилеј у Народном позоришту Ниш
- Ниш јача сеоски туризам
- 80 милиона динара за привреду
- Свети Симеон Мироточиви
- Драгоцености и дрога вредни 30.000 евра
- Спасавање планинара на Сувој планини
- Ниш покреће системску обнову фасада
- Мачји крик
- Кад речи побеђују џина
- Пас у Нишу напао жену
- E-Play уживо у Нишу
- Ниш поднео пријаве за више од 3.000 објеката
Најновији огласи
- Veze,brak,druženje
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Емотивна нишка премијера филма „Ветре, причај са мном“
- Ниш, Књажевац, Сврљиг и Мерошина заједно представљају туристичке потенцијале на Сајму туризма у Београду
- Вучић најавио гасну електрану код Ниша у сарадњи са Азербејџаном
- Крени-Промени упозорава на стање хале „Чаир“ уочи Купа Радивоја Кораћа
- Дом ученика средњих школа и Спортски центар „Чаир“ – добитници ордена поводом Сретења
- Опозиција тражи укидање Српско - руског хуманитарног центра у Нишу, Ми – Снага народа против
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла











