Пораз кошаркаша Напретка у дербију

Алексинац 21.03.2015. Пише Душан Стевановић

У 22. колу Друге лиге, кошаркаши Напретка из Алексинца поражени су, у дербију од Беовука у Београду, резултатом 105 90 ( 53 56).

илустрација
илустрација

Напредак је одлично почео меч са другопласираном екипом на табели и прво полувреме решио у своју корист 53:56.

Међутим, у другом полувремену, Напредак посустаје и предност се, полако, топи. Трећу ћетвртину губи са 12 кошева разлике, што је било пресудно.

Највише кошева, у екипи Напретка постигли су Стаменковић 20, Миладиновић 19, Стевановић 17, док је Шикман постигао само 3, а Мојсиловић 4 поена.

Код домаћина из Београда, Фундић је постигао 30, Матијашевић 26, а Пејић 19 кошева. Њих тројца су постигла укупно 75 поена, односно, три четвртине кошева за Беовук 72.

Ова утакмица побудила је велико интересовање. Присутно је било око 1000 гледалаца, што је за београдске екипе одлична посета.

Напредак је и даље четврти на табели. У следећем колу биће домаћин петопласираном Срему из Сремске Митровице.

У регионалној лиги Исток, Јастреб из Алексинца изгубио је, код куће, од Јабланице из Медвеђе.

#   Алексинац   Београд   кошарка   Медвеђа   Јастреб КК   Напредак КК   Беовук КК