Раднички - Вождовац нерешено на Чаиру

15.10.2017. Јужна Србија Инфо

Фудбалери Радничког поделили су бодове са Вождовцем, пошто је резултат у утакмици 13. кола Суперлиге Србије био 1:1.

У 65. минуту Павков је на 25 метара од гола пресекао пас једног везисте Вождовца и након неколико контаката са лоптом снажно шутирао по земљи, али је био непрецизан. Вождовац је шокирао Чаир већ у следећем нападу. Дубински пас у свој шеснаестерац голман домаћих Живковић осујетио је боксовањем, а лопта је после његовог избацивања отишла право на ногу Путинчанину, који је прецизно гађао са више од 35 метара и матирао истрчалог чувара мреже Нишлија, за 0:1.

Ковачевић је у 72. минуту након гужве у казненом простору Вождовца био у солидној прилици да изједначи резултат, али је голман Поповић био одлично постављен. Колосалну шансу у 81. минуту није реализовао Мркић, а заслужено поравнање стигло је у 87. минуту. Ковачевић је још једном тукао са ивице шеснаестерца, лопта је погодила Луковића у руку, а судија Николић је показао на белу тачку. Сигуран извођач пенала био је Милан Павков, за 1:1. Овај погодак подигао је публику на ноге и дао крила домаћим фудбалерима, који су свим силама кренули по други гол и тријумф.

РАДНИЧКИ – ВОЖДОВАЦ 1:1 (0:0)

Стадион: Чаир, Ниш

Главни судија: Бојан Николић (Крагујевац)

Жути картони: Арсић, Томић (Раднички), Георгијевић, Путинчанин,