Radnički - Voždovac nerešeno na Čairu

15.10.2017. Južna Srbija Info

Fudbaleri Radničkog podelili su bodove sa Voždovcem, pošto je rezultat u utakmici 13. kola Superlige Srbije bio 1:1.

U 65. minutu Pavkov je na 25 metara od gola presekao pas jednog veziste Voždovca i nakon nekoliko kontakata sa loptom snažno šutirao po zemlji, ali je bio neprecizan. Voždovac je šokirao Čair već u sledećem napadu. Dubinski pas u svoj šesnaesterac golman domaćih Živković osujetio je boksovanjem, a lopta je posle njegovog izbacivanja otišla pravo na nogu Putinčaninu, koji je precizno gađao sa više od 35 metara i matirao istrčalog čuvara mreže Nišlija, za 0:1.

Kovačević je u 72. minutu nakon gužve u kaznenom prostoru Voždovca bio u solidnoj prilici da izjednači rezultat, ali je golman Popović bio odlično postavljen. Kolosalnu šansu u 81. minutu nije realizovao Mrkić, a zasluženo poravnanje stiglo je u 87. minutu. Kovačević je još jednom tukao sa ivice šesnaesterca, lopta je pogodila Lukovića u ruku, a sudija Nikolić je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač penala bio je Milan Pavkov, za 1:1. Ovaj pogodak podigao je publiku na noge i dao krila domaćim fudbalerima, koji su svim silama krenuli po drugi gol i trijumf.

RADNIČKI – VOŽDOVAC 1:1 (0:0)

Stadion: Čair, Niš

Glavni sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac)

Žuti kartoni: Arsić, Tomić (Radnički), Georgijević, Putinčanin,