Европски суд још не одговара
Лесковац 05.10.2010. Извор: Јужне вести

ЛЕСКОВАЦ – Европски суд за људска права у Стразбуру није поступио по представци Одбора за људска права – Лесковац од јануара 2010. године иако је у два наврата тражио документацију која су му већ достављена – наводи се у саопштењу Одбора за људска права - Лесковац, које је потписао председник Добросав Нешић.
Одбор за људска права и његов адвокат Драгутин Видосављевић, који заступа Вучка Манојловића, некадашњег осуђеника на смрт, који је најдуже чекао на извршење казне, оптужио је у саопштењу Европски суд за људска права у Стразбуру да "чинећи уступке српским властима и европској олигархији која има благонакон однос према властима у Србији, опструира разрешење овог случаја".
- Након укидања смртне казне у Србији, замена за њу је затвор у трајању од 40 година. Манојловић је, међутим, дело за које је осуђен учинио пре 26 година када је замена за смртну казну била 20 година. По домаћим и међународним законима, према осуђенику се примењује блажи облик казне, те је Манојловић још 2004. године требало да буде слободан човек – наводи се у саопштењу Одбора за људска права у Лесковцу.
У саопштења се такође прецизира да је правна служба Одбора за људска права доставила Европском суду за људска права у Стразбуру све одлуке и уставну жалбу, којима се доказује да су пред домаћим правосуђем исцрпљени сви правни инструменти.
- На писмо које смо послали јануара ове године председник Европског суда за људска права у Стразбуру Жан Пол Коста до данас није одговорио, што је за европске стандарде незамисливо – наводи се на крају саопштења лесковачког Одбора за људска права.
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Конкурс за пројекте младих у Нишу
- Временска прогноза
- Важно обавештење о водоснабдевању за викенд
- Обавештење о водоснабдевању
- Видовданска светлост окупила Ниш
- Прекид железничког саобраћаја Ниш – Београд
- Приградске линије без уласка у центар Ниша
- Почиње тениски турнир за јуниоре
- Ниш пред великим променама
- Више нишких улица данас без воде
- Сумње да је крао новчанике и новац
- Превентивни прегледи у ромским насељима у Нишу
- Историјски јубилеј у Дому културе Алексинац
- Више локација у Нишу и околини без воде
- Ђокић одбацује критике о нетранспарентности
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Акција „Армагедон“: Ухапшен мушкарац из Алексинца, Нишка полиција учествовала у акцији против злоупотребе деце на интернету
- Научни скуп поводом 150 година од Првог српско–турског рата у Алексинцу
- Први дечји фестивал фолклора „Поље божурова“ у Поповцу окупља младе чуваре традиције
- Грађани на пријему у Градској кући изнели проблеме и предлоге, Павловић најавио наставак разговора са суграђанима
- Обележена годишњица Битке на Кошарама: Сећање на хероје који су бранили границу
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Топлички округ спреман за зиму
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Топлички округ спреман за зиму












