Лекари Клиничког центра ступили у генерални штрајк
10.03.2014. Правда, Курир, НТВ
Након једночасовне обуставе рада која је трајала читаве прошле недеље, лекари нишког Клиничког центра ступили су у генерални штрајк.
Лекари у штрајку, примају само хитне случајеве

Тврде да ће поштовати минимум процеса рада, али да ће, уколико надлежни не промене одлуку о оштрим мерама штедње и солидарном порезу, наћи начин да тај штрајк и радикализују.
Пацијенти с температуром, грипом или они који би да преконтролишу своје здравствено стање данас не би требало да прилазе клиничким центрима и домовима здравља у земљи, поготово између 12 и 13 часова, за када је најављен штрајк упозорења Гранског синдиката здравства и социјалне заштите „Независност"!
На ово је указао председник поменутог синдиката Зоран Илић, чијим члановима ће се у захтевима придружити и припадници Синдиката лекара и фармацеута Војводине и Србије.
- Главни скуп биће одржан испред капије Клиничког центра Ниш, а медицинско особље из осталих 140 установа ће на свом радном месту организовати једночасовни шрајк упозорења уз минимум процеса рада. То значи да ће само ургентни пацијенти, они којима је неопходна операција, онколошки пацијенти и деца добити потребну лекарску негу – објаснио је он и додао да их након штрајка очекује и разговор с представницима Министарства здравља.
Како каже, здравствени радници ће изаћи са својим захтевима, који се односе на забрану запошљавања у јавном сектору и на укидање солидарног пореза.
- Покренули смо поступак оцене уставности солидарног пореза, а одлуку о томе ће донети Уставни суд – рекао је Илић и нагласио да ће 14. марта почети с минимумом процеса рада, али и донети одлуку о ступању у генерални штрајк.
#
Клинички центар Ниш
Зоран Илић
Клинички центар
Уставни суд
здравствени радници
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- Са свечане седнице: Ниш као престоница Србије
- Минус враћа топле радијаторе и током ноћи
- Дан ослобођења Ниша од Турака
- Пронађено беживотно тело мушкарца у кући
- Средства Филмских сусрета за лечење деце
- Зимско породично дружење у Нишкој Бањи
- Возач ударио пешака и побегао, не иде у притвор
- Пешаче да се не заборави Албанска голгота
- Пријављивање за пливање за Богојављенски крст
- Уручење награда „11. јануар“ у недељу
- Ана Штајдохар у парку Светог Саве за "Српску"
- Свети Стефан Првомученик
- Измене на појединим приградским линијама
- Тридесет година гласа и вере
Најновији огласи
- Dve ženke francuskog buldoga
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Проневера цигарета вредних око два милиона евра: Међу ухапшенима Нишлија и Прокупчанин
- Напад у Нишу: Један мушкарац тешко повређен, двојица приведена
- Божићни турнир у шаху окупља младе таленте у Нишу
- Огњену Петковићу и Зорану Трајковићу по годину дана затвора, суд није утврдио ко је нанео смртоносни ударац
- Керковић - Митић: Српско-руски хуманитарни центар у Нишу не сме бити жртва политичких притисака
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!












nemanja dimitrijevic, 09.05.2014.:
Sada treba Vucic da odreaguje tako sto sve lekare i medicinsko osoblje sa biroa za zaposljavanje treba da uposli,a ove strajkace,van kapija Klinickog Centra i dati im radne knjizice u sake,pa da vidimo ko ce ih primiti.Sramota,rade po privatnim klinikama i to im je malo.Neka trzisna i finansijska policija ispita i njihovu imovinu