Председница швајцарског парламента у Нишу - како применити швајцарски модел у реформи градске управе
Ниш 07.11.2020. Јужна Србија Инфо
Изабел Море председница Националног већа Швајцарске, овог викенда у посети је Нишу током свог боравка у Србији. Море је са градоначелницом Драганом Сотировски разговарала о реализацији пројеката које финасира та земља у Нишу, као и о наставку добре сарадње.

Успешна сарадње Швајцарске, темељи се на областима унапређења рада управе, заштити животне средине и економије.
Сотировски је упознала госте из Швајцарске са активностима и резултатима које Ниш постиже у наведеним областима.
Ефикасна управа, блиска грађанима и њиховим захтевима
"У току је рад на реформи градске управе, покушаћемо да применимо, наравно на наш начин, модел швајцарске организације у раду градске управе, као и техничке модернизације рада локалног парламента. Убрзано радимо и на избору инвеститора за санацију депоније и изградњи фабрике отпадних вода", рекла је Сотировски и подсетила, да је швајцарска Влада новчано подржала пројекат е-управе и да је финансирала изградњу Научно-технолошког парка.
Велика предност је што су Ниш и Швајцарска повезани авио линијом према Базелу, а од почетка наредне године, очекује се поново успостављање лета до Цириха, речено је на конференцији за новинаре.
"Контрола швајцарских пројеката"
"Моја функција, обавезује ме и на извесну контролу и ток реализације пројеката које је финансирала швајцарска влада", нагласила је Море.
Уважена гошћа, након обиласка Нишке тврђаве и Научно-технолошког парка, сутра наставља свој боравак у Србији посетом Београду, где ће се сусрести са председником Вучићем и председником Скупштине, Ивицом Дачићем.
#
Ниш
Швајцарска
Драгана Сотировски
Бобан Џунић
Градска управа
Научно технолошки парк
Изабел Море
@DzunicBoban
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Нових 3.460 случајева заразе
- Будућност у пољопривреди
- Крали по црквама
- О новим мерама у петак
- Временска прогноза
- Нове услуге Е-услуге
- Још више заражених
- Опуштање води ка ригорознијим мерама
- Надлежни најављују оштрије мере
- Убица извршио самоубиство
- Како остати на селу, а радити у граду
- Како препознати прави мед
- Новозаражених скоро 3.000
- Студентске поликлинике неће бити укинуте
- Потрага за осумњиченим
Најновији огласи
- Agencija za brak i druzenje
- Prodajem kamion MERCEDES 601 D
- Svi polovni i novi delovi za Mercedesov kombi i putnički program
- Nudimo Financijska usluge
- Prodajem kucu u Prokupkju, blizu kasarne.
- PARD NV008P - Nocna optika - IMAMO NA STANJU - 065/555-2132
- Mini kotlarnice tip E i tip PE
- Elektrodni jonizujući kotlovi
- Хитно продајем кућу у центру Лесковца
- 063374233
- Зашто нишкој опозицији смета сеча стабала - брига о екологији и грађанима или дневна политика?!
- Пронађено беживотно тело младића у напуштеној згради - сумња се да се ради о несталом матуранту
- Пијачни барометар у Нишу за 14. фебруар 2021.
- "Холивудски циркус" у Нишу: Пијани младићи украли аутобус и возили по граду
- Осумњичен за злоупотребу службеног положаја - ухапшен начелник Интерног одељења нишке Војне болнице
- Стари рецепти југа Србије: Како се прави најбољи јужњачки домаћи ајвар
- 11. јануара Ниш је ослобођен од Турака
- Шест жена на одговорном положају у Нишу - постављени в.д. начелника градских управа
- Фебруар нам доноси поскупљење цене електричне енергије - одобрено повећање 3.4%
- Бивши градоначелник Ниша нови директор Клиничког центра Ниш