"Прогутали смо жабу да би људима било добро“
Лесковац 09.03.2014. Танјуг
Борис Тадић је вечерас у Лесковцу изјавио да му многи замерају помирење са социјалистима, али да је то урадио како би спречио да владу формирају Коштуница, Дачић, Шешељ и Николић

Он је на конвенцији НДС у Лесковцу казао да би та влада урушила све што је до тада урађено, престале би инвестиције, привреда би стала и пао би кредитни рејтинг државе. Тадић је објаснио да је до помирења са Социјалистичком партијом Србије дошло како би држава наставила да иде напред.
"Постављају људи питање зашто сам то урадио? Не због тога што ми је било мило и драго него због тога да би све ово спречили. Ми смо обезбедили развој од 2008-2012.године у околностима када ни једна земља на европском континенту није имала развој. И данас имамо извоз који расте јер смо ми то урадили. Ми смо довели инвеститоре, имали визију, знали коју цену морамо да платимо," рекао је Тадић.
Да ли нам је било пријатно, не ни најмање," додао је он.
"Ми смо прогутали ону жабу о којој је говорио Ђинђић - 'када већ мораш да урадиш прогутај највећу и одмах'. Нема више које нисмо жабе прогутали да би људима било добро али сам задовољан што данас имамо демократију, друштво које више не говори о ратовима, у коме се нико не усуђује да прети припадницима националних мањина, друштво које говори о родној равноправности“, рекао је Тадић.
Председник НДС је оценио да је питање економије кључно питање које треба решавати са добром инвестиционом визијом. Он је навео податак да је у последње две године Влада Србије успела да доведе инвеститоре који су уложили 850 милиона евра а да је последњих неколико година владе ДСа било 2,2 милијарде евра инвестиција.
На конвенцији је поручено да је за НДС централно питање борба за радна места, бољи животни стандард и да се залажу за Србију без насиља.
Поред Тадића, на конвенцији у Лесковцу говорили су председник странке Зелени Србије Иван Карић и академик Нинослав Стојадиновић.
#
Лесковац
избори
избори 2014
Борис Тадић
НДС
Нинослав Стојадиновић
радна места
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Минус враћа топле радијаторе и током ноћи
- Дан ослобођења Ниша од Турака
- Временска прогноза
- Пронађено беживотно тело мушкарца у кући
- Средства Филмских сусрета за лечење деце
- Зимско породично дружење у Нишкој Бањи
- Возач ударио пешака и побегао, не иде у притвор
- Пешаче да се не заборави Албанска голгота
- Пријављивање за пливање за Богојављенски крст
- Уручење награда „11. јануар“ у недељу
- Ана Штајдохар у парку Светог Саве за "Српску"
- Свети Стефан Првомученик
- Измене на појединим приградским линијама
- Тридесет година гласа и вере
- Наградни конкурс у Куршумлији поводом Савиндана
Најновији огласи
- Dve ženke francuskog buldoga
- Poznanstva,veze,brak,agencija Lepeza
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Проневера цигарета вредних око два милиона евра: Међу ухапшенима Нишлија и Прокупчанин
- Напад у Нишу: Један мушкарац тешко повређен, двојица приведена
- Божићни турнир у шаху окупља младе таленте у Нишу
- Огњену Петковићу и Зорану Трајковићу по годину дана затвора, суд није утврдио ко је нанео смртоносни ударац
- Керковић - Митић: Српско-руски хуманитарни центар у Нишу не сме бити жртва политичких притисака
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла
- Диктирај своје услове игре – искористи аутоматски cashout и осигурај добитак!











DUŠAN VELIKI, 26.06.2014.:
možeš i deset žaba da progutaš đjaba ti je svoje si pokazao za 12 godina, si nas ojadio da niko takvo zlo svom narodu nije učinio od pamtiveka do danas treba da se stidiš samog sebe