Ванредни избори у четири општине на северу КиМ, близу 60 хиљада грађана бира градоначелнике
Косовска Митровица 19.05.2019. РТС, Јужна Србија Инфо
У Косовској Митровици, Звечану, Зубином Потоку и Лепосавићу данас се одржавају ванредни избори за председнике општина. Бирачка места отворена су у седам, а затварају се у 19 часова. ОЕБС ће технички асистирати приликом гласања, а право гласа у четири општине на северу има близу 60.000 бирача.

Кандидате за председнике имају Српска листа, Демократска партија Косова и покрет Самоопредељење.
Кандидати Српске листе су Горан Ракић у Косовској Митровици, Срђан Вуловић у Зубином Потоку, Вучина Јанковић у Звечану и Зоран Тодић у Лепосавићу.
"Данас је дан одлуке за Косовску Митровицу Лепосавић, Звечан, и Зубин Поток. И сви они којима је на срцу и Копаоник и Бањска и наш север КиМ, сви они који желе да сачувамо српски карактер треба да знају да изласком на изборе праве бедем у односу на настојања оних који би желели да заузму Косово и Метохију и да заузму север КиМ", рекао је директор Канцеларије за КиМ Марко Ђурић.
Истакао је да само слогом, изласком и подршком Српској листи која је органска веза институција на северу КиМ са државом Србијом можемо да остваримо тај циљ.
Иначе, Ђурићу није одобрена посета покрајини на дан избора, јер како објашњавају у Приштини његов захтев није у складу са критеријумима бриселског споразума.
Помоћник Директора канцеларије за КиМ Петар Петковић рекао је да су данашњи избори референдумски, јер на њима српски народ одлучује за или против свога опстанка на КиМ.
На завршним конвенцијама Српске упућен је позив Србима да гласају у недељу, чиме се, како је речено, шаље порука јединства.
Из Српске листе наводе су избори наметнути одлукама централних институција у Приштини, а пошто су председници четири српске општине на северу поднели оставке након увођења таксе од 100 одсто на српске производе.
Упркос томе што такса још није укинута, представници Српске листе одлучили су да учествују на изборима и да тиме покажу да не одустају од борбе за простор на коме живе.
Приштина је изборе расписала пет месеци након што су председници тих општина поднели оставке, као реакцију на увођење таксе на српску робу.
#
Горан Ракић
Албанци
Косовска Митровица
Копаоник
Марко Ђурић
Зубин Поток
локални избори
Демократска партија
ванредни избори
Српска листа
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Грађани поново протестовали
- Ледени дани до среде
- Временска прогноза
- Вирусом заражене још 1.393 особе
- Пиле на подварку
- Раднички наприпремама у Анталији
- Хапшење општинарки и Тончев
- Ојачање бедема Нишаве
- Малверзацијама оштетили суграђанина
- Младић возио под дејством психоактивних супстанци
- Најхладнији дани од почетка зиме
- Појачана контрола саобраћаја
- 1.751 новопозитивних
- Разделна острва и заштитне ограде
- Све спремно за наставак школске године
Најновији огласи
- Agencija za brak i druzenje
- Svi polovni i novi delovi za Mercedesov kombi i putnički program
- Tražim devojku do 36 god. za brak i porodicu ~IMA VIDEO~
- Nudimo Financijska usluge
- Prodajem kucu u Prokupkju, blizu kasarne.
- Povoljno izrada sajtova, web prezentacija
- Renault Kangoo maxi Z.E 2015. godište - Elektricno vozilo - Troši 50 din na 100 km
- Mini kotlarnice tip E i tip PE
- Elektrodni jonizujući kotlovi
- Хитно продајем кућу у центру Лесковца
- Стари рецепти југа Србије: Како се прави најбољи јужњачки домаћи ајвар
- 11. јануара Ниш је ослобођен од Турака
- Шест жена на одговорном положају у Нишу - постављени в.д. начелника градских управа
- Фебруар нам доноси поскупљење цене електричне енергије - одобрено повећање 3.4%
- Бивши градоначелник Ниша нови директор Клиничког центра Ниш
- 11. јануара Ниш је ослобођен од Турака
- Шест жена на одговорном положају у Нишу - постављени в.д. начелника градских управа
- Туризам у Србији, корона "отела" милијарду евра - Стара планина све привлачнија
- Фебруар нам доноси поскупљење цене електричне енергије - одобрено повећање 3.4%
- Стари рецепти са југа Србије: Шаран печен у рерни