Посао за 129 Нишлија из категорије теже запошљивих
Ниш 28.06.2019. Јужна Србија Инфо
Градоначелник Ниша Дарко Булатовић, генерални директор Националне службе за запошљавање Зоран Мартиновић и директор нишке Филијале НСЗ Бобан Матић, свечано су у четвртак, у Градској кући, доделили одлуке корисницима програма и мера Активне политике запошљавања, којим је обухваћено 70 послодаваца са територије Града Ниша који ће запослити, односно ангажовати кроз програм јавних радова укупно 129 лица са евиденције незапослених.

На овај начин посао ће добити 99 лица из категорије теже запошљивих и 30 за програм јавних радова за особе са инвалидитетом. Средства која ће послодавци добити по овом основу је 150 000, односно 180000 динара по запосленом лицу, а укупно кроз локални програм мера очекује се отварање око 400 нових радних места, за шта су град и Национална служба за запошљавање ове године издвојили укупно 63,6 милиона динара.
”Град Ниш је за две године, ниво издвајања за подстицаје у запошљавању подигао са 20 на 40 милиона динара и тај тренд ћемо и наставити, јер од отварања нових радних места важнијег посла нема”, рекао је Градоначелник Дарко Булатовић додавши да се напредак најбоље види кроз чињеницу да је за само последњих 12 месеци број незапослених у Нишу смањен са 26.619 на 23 334, односно за 12 процената.
”Врло брзо, надам се, испунићемо и циљ да број незапослених смањимо на испод 20 000, што је готово двоструко мање него што је то било пре само три или четири године”’, поручио је Булатовић.
#
Ниш
запошљавање
Дарко Булатовић
НСЗ (тржиште рада)
Особе са инвалидитетом
Зоран Мартиновић
инвалиди
@DarkoBulatovic_
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- Слава нишког Саборног храма
- Мерак, традиција и дух старог Ниша
- Моравска регата „Учитељ Виден Јовановић“
- Планирани радови на водоводној мрежи
- Фестивал пријатељских градова
- Возио у контра смеру на ауто-путу код Алексинца
- Обавештење о водоснабдевању
- Повратак култних позоришних представа
- The Original Blues Brothers Band
- Медијана покреће акцију „Отворена врата“
- Шест дана славског програма у Нишу
- Сарадња за боље здравство:
- Акција МУП-а против корупције
- Свет девете уметности поново у Нишу
Најновији огласи
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Концерт хора Музичке школе у Нишу у Светосавском дому
- У Нишу откривен мурал пуковнику Николају Рајевском: Вечни симбол српско-руског пријатељства и инспирација за грофа Вронског
- Дечје-омладински ансамбл НЦПД „Бранко” освојио Гран при на најпрестижнијем фестивалу православне музике
- Доцент др Милан Лазаревић преузима кормило УКЦ Ниш
- План за чистији Ниш: Масовна гасификација, нови паркови и још 11 станица за мерење загађења












