Posao za 129 Nišlija iz kategorije teže zapošljivih
Niš 28.06.2019. Južna Srbija Info
Gradonačelnik Niša Darko Bulatović, generalni direktor Nacionalne službe za zapošljavanje Zoran Martinović i direktor niške Filijale NSZ Boban Matić, svečano su u četvrtak, u Gradskoj kući, dodelili odluke korisnicima programa i mera Aktivne politike zapošljavanja, kojim je obuhvaćeno 70 poslodavaca sa teritorije Grada Niša koji će zaposliti, odnosno angažovati kroz program javnih radova ukupno 129 lica sa evidencije nezaposlenih.

Na ovaj način posao će dobiti 99 lica iz kategorije teže zapošljivih i 30 za program javnih radova za osobe sa invaliditetom. Sredstva koja će poslodavci dobiti po ovom osnovu je 150 000, odnosno 180000 dinara po zaposlenom licu, a ukupno kroz lokalni program mera očekuje se otvaranje oko 400 novih radnih mesta, za šta su grad i Nacionalna služba za zapošljavanje ove godine izdvojili ukupno 63,6 miliona dinara.
”Grad Niš je za dve godine, nivo izdvajanja za podsticaje u zapošljavanju podigao sa 20 na 40 miliona dinara i taj trend ćemo i nastaviti, jer od otvaranja novih radnih mesta važnijeg posla nema”, rekao je Gradonačelnik Darko Bulatović dodavši da se napredak najbolje vidi kroz činjenicu da je za samo poslednjih 12 meseci broj nezaposlenih u Nišu smanjen sa 26.619 na 23 334, odnosno za 12 procenata.
”Vrlo brzo, nadam se, ispunićemo i cilj da broj nezaposlenih smanjimo na ispod 20 000, što je gotovo dvostruko manje nego što je to bilo pre samo tri ili četiri godine”’, poručio je Bulatović.
#
Niš
zapošljavanje
Darko Bulatović
NSZ (tržište rada)
Osobe sa invaliditetom
Zoran Martinović
invalidi
@DarkoBulatovic_
@
Tweet
[ Dodaj komentar ]
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- 100 miliona dinara za sufinansiranje medija
- Teodorova subota,
- Vremenska prognoza
- „Čovjek lavina“ ponovo u NKC-u
- Uhapšen direktor škole u Trgovištu
- Premijera i jubilej u Narodnom pozorištu Niš
- Niš jača seoski turizam
- 80 miliona dinara za privredu
- Sveti Simeon Mirotočivi
- Dragocenosti i droga vredni 30.000 evra
- Spasavanje planinara na Suvoj planini
- Niš pokreće sistemsku obnovu fasada
- Mačji krik
- Kad reči pobeđuju džina
- Pas u Nišu napao ženu
Najnoviji oglasi
- Veze,brak,druženje
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Emotivna niška premijera filma „Vetre, pričaj sa mnom“
- Vučić najavio gasnu elektranu kod Niša u saradnji sa Azerbejdžanom
- Niš, Knjaževac, Svrljig i Merošina zajedno predstavljaju turističke potencijale na Sajmu turizma u Beogradu
- Kreni-Promeni upozorava na stanje hale „Čair“ uoči Kupa Radivoja Koraća
- Dom učenika srednjih škola i Sportski centar „Čair“ – dobitnici ordena povodom Sretenja
- Opozicija traži ukidanje Srpsko - ruskog humanitarnog centra u Nišu, Mi – Snaga naroda protiv
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla











