Свечана академија поводом градске славе
Ниш 04.06.2018. Јужна Србија Инфо
Поводом славе Града Ниша, Свети цар Константин и царица Јелена, а у част грађана и гостију града Ниша, у великој сали Официрског дома синоћ је одржана свечана академија.

Присутнима су се обратили Његово преосвештенство владика нишки Арсеније и градоначелник Ниша Дарко Булатовић, који су грађанима честитали славу и истакли значај дела Константина Великог и повезаност данашњице са прошлошћу.
На свечаној академији, наступила је вокална група Константин из Ниша, која је на почетку извела химну Републике Србије, а потом се представила и сплетом песама. Приказан је и филм Ниш Тимелапс Видео, аутора Даворина Динића, још једног талентованог нишког аутора који је својим ставралаштвом скренуо пажљу светске јавности на Ниш, родни град цара Константина. О установљењу Светог цара Константина и царице Јелене као градске славе говорио је историчар Небојша Озимић, писац или коаутор неколико књига о цару Константину, као и „Кратке историје Ниша“. На академији је приказан и филм „Ниш се буди“, који представља ретропсективу онога што се у граду радило у протекле две године, као и филм „Кратки филм“ редитеља Бобана Рајковића који представља Ниш у најлепшем могућем светлу, откривајући нам сред разиграности својих тематско-мотивскихи сижејних варијација како пулсира душа савременог Ниша. Публици се представио и Нишки камерни хор, под руководством диригенткиње Иване Милошевић, који је извео две добро познате композиције: СРПКИЊА, Исидора Бајића и ОВО ЈЕ СРБИЈА уз пратњу Милана Никодијевића на хармоници.
#
Ниш
Дарко Булатовић
Небојша Озимић
Цар Константин и Царица Јелена
свечана академија
Вокална група Константин
Владика Арсеније
@DarkoBulatovic_
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Делови Ниша без воде у суботу и недељу
- Временска прогноза
- Кварови на мрежи и прекиди у водоснабдевању
- Шестогодишњи дечак задобио тешке повреде
- Запалио се шинобус на прузи Ниш–Сврљиг
- 9,7 милиона за археолошкo налазиштe „Медијана“
- Више делова Ниша данас без воде
- Фудбалска грозница не јењава
- Обнова храма у Горњем Адровцу
- Нови квар, без воде део Ледене стене
- Квар код Железничке: цистерне на локацијама
- Туча у Горњем Матејевцу
- Хаварија код Железничке станице
- Највише интервенција у Паси Пољани
- Директно до одговора
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Акција „Армагедон“: Ухапшен мушкарац из Алексинца, Нишка полиција учествовала у акцији против злоупотребе деце на интернету
- Научни скуп поводом 150 година од Првог српско–турског рата у Алексинцу
- Тешка несрећа код Ниша: У судару аутобуса и аутомобила погинуо 49-годишњак
- Превентивни прегледи и савети за здравље у нишким ромским насељима
- „Евергрин“ фестивал од 24. до 27. јуна доноси Нишу вечери безвременске музике
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Топлички округ спреман за зиму
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Топлички округ спреман за зиму











