Од акробација Николе Ракетића (20) и Бранислава Гривеја (20) Нишлијама застаје дах!
Ниш 08.01.2015. Блиц, Јужна Србија Инфо
Двојица студената најчешће се могу видети у Нишу како пркосе гравитацији висећи са мостова или правећи став на шакама на врху солитера високом 80 метара!

Они то називају „уличном гимнастиком“, мада би се невештом оку пролазника учинило да је у питању чисто зачикивање смрти. Једно је сигурно: никада, али никада, не покушавајте ништа слично...
- Људи мисле да је опасно то што вежбе изводимо на огромним висинама. Међутим, висина грађевине не представља проблем, апсолутно је исто да ли се вежба изводи у партеру или на врху зграде од 80 метара. Висина за нас није сметња, све је у глави. Савладавање је пре психичке него физичке природе. Страх је превладан пре много година, сада су нам адреналин и жеља за успехом постали главни покретачи - објашњава Никола, који студира геодезију у Београду.
Сваки долазак у Ниш искористи да са Браниславом “одвежба” на њихов начин на крову неке зграде, на конструкцији семафора стадиона и другим местима од којих би се обичном човеку завртело у глави само када би се на њих попео.

- Додуше, први пут је и нама било страшно, али после неколико пута се навикнеш па ти је све једно где радиш и не обраћаш више пажњу на висину - каже Бранислав, студент прве године Факултета физичке културе.
Младићи не крију да родитељи нису одушевљени њиховим „спортским активностима“.
- Док смо ишли у средњу школу, обавезно бисмо преко ограде Тврђавског моста ишли на рукама док би нас пролазници гледали у шоку и неверици. Друг моје сестре ме је једном видео, па су тако сазнали моји родитељи. После тога сам месец дана имао забрану изласка из куће - поверава се Никола.

Тренингом против страха
- Страх увек постоји, али се тренингом и вежбом умањује. Што сам сигурнији у одређени потез, страх је све слабији док се не изгуби у потпуности кад се овлада техником. Преко лета проведем и по четири, пет часова на шипкама вежбајући. Студирам ДИФ и очекујем да ми помогне вежбање, поготово када на ред дође гимнастика - додаје Гривеј.
#
Ниш
Никола Ракетић
Бранислав Гривеј
паркур
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- 100 милиона динара за суфинансирање медија
- Теодорова субота,
- „Човјек лавина“ поново у НКЦ-у
- Ухапшен директор школе у Трговишту
- Премијера и јубилеј у Народном позоришту Ниш
- Ниш јача сеоски туризам
- 80 милиона динара за привреду
- Свети Симеон Мироточиви
- Драгоцености и дрога вредни 30.000 евра
- Спасавање планинара на Сувој планини
- Ниш покреће системску обнову фасада
- Мачји крик
- Кад речи побеђују џина
- Пас у Нишу напао жену
Најновији огласи
- Veze,brak,druženje
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Емотивна нишка премијера филма „Ветре, причај са мном“
- Вучић најавио гасну електрану код Ниша у сарадњи са Азербејџаном
- Ниш, Књажевац, Сврљиг и Мерошина заједно представљају туристичке потенцијале на Сајму туризма у Београду
- Крени-Промени упозорава на стање хале „Чаир“ уочи Купа Радивоја Кораћа
- Дом ученика средњих школа и Спортски центар „Чаир“ – добитници ордена поводом Сретења
- Опозиција тражи укидање Српско - руског хуманитарног центра у Нишу, Ми – Снага народа против
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла











