Обавеза сваког појединца је да чува своје, и здравље осталих - 10 хиљада под надзором
Врање 20.09.2020. РТС, Јужна Србија Инфо
Епидемијску ситуацију стручњаци оцењују као стабилну, али и даље поручују - носите маске, држите дистанцу, редовно перите руке. Десет хиљада грађана након повратка са летовања, пријавило се за здравствени надзор.

У ковид болници Здравственог центра у Врању шeст позитивних пацијената
Током јучерашњег дана, у ковид амбуланти у Врању обављен је 31 преглед, а од тог броја 18 првих. Узоркована је крв код 18 пацијената и сачињено 19 РТГ снимака плућа.
Такође, урађено је девет брзих тестова. У ковид болници Здравственог центра у Врању смештено је 18 пацијената, од чега ковид позитивних шест.
Примљена су два нова пацијента, а укупан број слободних места је 162, саопштава градски Кризни штаб.
Десет хиљада грађана пријавило се за здравствени надзор
Од петка у 18.00, када је на снагу ступила мера здравственог надзора за путнике који се враћају из иностранства, до јутрос, на портал Е-здравље пријавило се око 10.000 грађана, рекла је за РТС директорка Института "Батут" Верица Јовановић.
Међу онима који су се пријавили било је сумњи на ковид-19 и у том случају треба отићи у ковид амбуланту, како би се била отклоњена свака сумња, додаје Јовановићева.
Уколико сумње нема, стање треба пратити наредних десет дана и одјавити се са надзора уколико ситуација буде у реду.
Сви они који не могу електронски да се пријаве на одговарајући портал, а детаљи се добијају при уласку у Србију, требало би да оду код свог изабраног лекара. Мера важи за све, без обзира да ли имају симпоме ковида или не.
Јовановићева додаје да се повећава ризик у целој ЕУ, а повољнија ситуација у Србији резултат је колективне одговорности и примене мера.
#
Врање
туризам
надзор
кризни штаб
Здравствени центар Врање
Коронавирус
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Градови побратими
- „Кућа од блата“ пронашла пут до нишке публике
- „Константин Велики“ база моћног Иљушина
- Хаварија у Дуваништу
- Пожар код Бојника
- Мирза Селимовић одушевио посетиоце
- Вода није за пиће и припрему хране
- Наиссус ради на више локација
- Временска прогноза
- Звезда из Холивуда у Нишу
- Брутално га претукли на пумпи
- Милици Павловић два и по милиона динара
- Сарадња библиотека са југа
- Отворена Роштиљијада
- После краће расправе ударио мушкарца
Најновији огласи
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Пожар код Бованског језера захватио викенд-насеље, изгореле три викендице
- Четворо лесковачких уметника на 35. Међународној изложби малог формата у Шапцу
- На данашњи дан пре девет година Митрополит Арсеније устоличен као Епископ нишки
- Од почетка августа на путевима Републике Србије у саобраћајним несрећама страдала четири возача мотоцикла
- Лесковац: „Роштиљијада“ од 24. до 30. августа на Градском тргу уз богат музички програм
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Дан примирја у Првом светском рату
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -












