Црвена звезда савладала Мегу

Ниш 19.02.2022. РТС, АГ

Кошаркаши Црвене звезде пласирали су се у финале Купа Радивоја Кораћа, пошто су у полуфиналу савладали екипу Меге са 72:53.

Мега је одлично ушла у меч, показавши да нема превише респекта према фаворитованом ривалу.

Звезда се доста мучила у нападу, шутирала 1/9 за три поена у првој четвртини и врло брзо се нашла у двоцифреном дефициту.

Ипак, знатно енергичнијом игром, црвено-бели прво смањују разлику на 21:15, колико је износило након првих 10 минута, а потом долазе до изједначења почетком друге четвртине.

Како је време одмицало, Звезда је долазила до нешто лакших поена у нападу, што им је помогло да стекну предност и на полувреме оду са 39:33 у своју корист.

Средином треће четвртине, црвено-бели потпуно преузимају контролу меча и стичу двоцифрену предност у износу од 14 поена.

Мега је до краја треће деонице успела да смањи разлику на осам поена, али је актуелни шампион Купа Кораћа брзо вратио двоцифрену разлику, коју је потом повећавао и привео меч крају без већих проблема.

Најефикаснији у победничком тиму били су Калинић са 15 и Ивановић и Волтерс са по 12 поена.

У редовима Меге истакао се Матковић као једини двоцифрени стрелац.

Седам поена додао је Јовић, шест Церовина.

Црвена звезда се пласирала у финале и имаће прилику да одбрани трофеј "Жућкове левице".