Crvena zvezda savladala Megu

Niš 19.02.2022. RTS, AG

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća, pošto su u polufinalu savladali ekipu Mege sa 72:53.

Mega je odlično ušla u meč, pokazavši da nema previše respekta prema favoritovanom rivalu.

Zvezda se dosta mučila u napadu, šutirala 1/9 za tri poena u prvoj četvrtini i vrlo brzo se našla u dvocifrenom deficitu.

Ipak, znatno energičnijom igrom, crveno-beli prvo smanjuju razliku na 21:15, koliko je iznosilo nakon prvih 10 minuta, a potom dolaze do izjednačenja početkom druge četvrtine.

Kako je vreme odmicalo, Zvezda je dolazila do nešto lakših poena u napadu, što im je pomoglo da steknu prednost i na poluvreme odu sa 39:33 u svoju korist.

Sredinom treće četvrtine, crveno-beli potpuno preuzimaju kontrolu meča i stiču dvocifrenu prednost u iznosu od 14 poena.

Mega je do kraja treće deonice uspela da smanji razliku na osam poena, ali je aktuelni šampion Kupa Koraća brzo vratio dvocifrenu razliku, koju je potom povećavao i priveo meč kraju bez većih problema.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Kalinić sa 15 i Ivanović i Volters sa po 12 poena.

U redovima Mege istakao se Matković kao jedini dvocifreni strelac.

Sedam poena dodao je Jović, šest Cerovina.

Crvena zvezda se plasirala u finale i imaće priliku da odbrani trofej "Žućkove levice".