Gradski hor „Ruzmarin“ i „Sjaj u tami“ oduševili ljubitelje muzike
Vlasotince 16.07.2026. Danilo Kocić / Medija centar 016
Još jedno muzičko veče u okviru programa „Leto u Vlasotincu“ okupilo je sinoć publiku u dvorištu Kulturnog centra.
Pokazalo se da je zajednički nastup Vokalno-instrumentalnog ansambla "Sjaj u tami" i Gradskog hora "Ruzmarin" na sceni dao posebnu emociju i energiju.

Vokalno - instrumentalni ansambl „Sjaj u tami“ radi pri Okružnoj organizaciji slepih Leskovac. Iako postoji nepune dve godine, ansambl je za kratko vreme ostvario veliki broj nastupa na gradskim i lokalnim kulturnim manifestacijama.
Svojim kvalitetnim izvođenjem, negovanjem tradicionalnih i narodnih pesama i iskrenom muzičkom interpretacijom stekao je prepoznatljivo mesto u lokalnoj zajednici, promovišući vrednosti inkluzije i pokazujući da muzika povezuje ljude bez obzira na razlike.
Vokali Simka Golubović, Marina Đorđević i Slađana Đelić nastupale su u pratnji Gorana Mitrovića na gitari i Slaviše Golubovića, koji je svirao kahon.
Ovoga puta na njihovom repertoaru su se našle pesme: Vezak vezla, Srpkinjica jedna mala, Nazad, nazad, Pjevat ćemo, U Leskovcu nekad beše, Fijaker stari i splet pesama Zvonka Bogdana.
Recitaciju „Ti me pitaš“ kazivala je Slađana Đelić, afirmisana recitatorka, višestruko nagrađivana na republičkim smotrama recitatora Saveza slepih Srbije, dok je svoju autorsku pesmu „Meandri Uvca“ govorio Aleksandar Cvetanović, aktivista organizacije.
Gradskoi hor „Ruzmarin“ potvrdio je očekivanja vlasotinačke publike izborom i izvođenjem pesama. Na repertoaru su se našle pesme „Ruzmarine moj zeleni“, „Gusta mi magla padnala“, „Marijo, deli Bela Kumrijo“, „Poleteše ptice lastavice“, „Bledi mesec zagrlio zvezdu Danicu“, „Ponoć je tako tiha“, „Pogledaj me nevernice“, „Oro se vije“, „Kopa cura vinograd“, „Što se bore misli moje“, „Ovo je Srbija“, „Igrale se delije“, „Kad se setim Zoro tebe“, „Ruse kose curo imaš“…
Koncert je završen autorskom pesmom „U Leskovcu nekad beše“, nedavno preminulog profesara muzike i dugogodišnjeg dirigenta ovog hora Branka Conića, koju su izveli članovi oba ansambla, prenosi list „Vlasina“.
Susedi iz Leskovca muzikom i pesmom razgalili su dušu vlasotinačke publike koja je dvorište Kulturnog centra napustila sa pesmom u srcu. „Veoma rado se odazivamo pozivu Kulturnog centra Vlasotince, posebno na „Leto u Vlasotincu“. Ovog puta ćemo izvesti kosovski ciklus, starogradske pesme, obrade nekih pesama i na kraju ćemo naše tradicionalne pesme. Pesmu „Što se bore misli moje“, obradili smo u novom aranžmanu. Nadam da će se svideti publici. Mi imamo veliku odgovornost kada dolazimo u Vlasotince jer vlasotinačka publika ima veoma istančan ukus i tačno zna šta je dobra muzika, šta vredi“, istakao je Dragan Cakić, predsednik Gradskog hora „Ruzmarin“.
Vokalno - instrumentalna grupa Ruzmarin formirana je 1983. godine. Osnivač i prvi durigent hora bio je profesor muzike Vanđel Baduli. Hor je na repertoaru imao starogradske pesme, romanse i ciganske pesme, nakon čega je u svoj repertoar uvrstio ruske, grčke, makedonske i bugarske pesme, kao i duhovnu muziku. Kroz hor je prošlo više od stotinu pevača i instrumentalista. Početkom januara meseca 2023. godine dirigentsku palicu je preuzela dugogodišnja članica hora, Marija Janković.
#
Vlasotince
Leto u Vlasotincu
Sjaj u tami VIS
Ruzmarin hor
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Humanost na delu
- Od promocija i izložbi do koncerta Peđe Medenice
- Užitak za ljubitelje muzike u Vlasotincu
- Upis promene pola u matičnu knjigu
- Kvarovi na vodovodnoj mreži
- Vremenska prognoza
- Kućni pritvor odborniku i njegovom sinu
- Niški polumaraton okuplja više od 1.700 trkača
- Bora Zdravković
- Tri brane za viši vodostaj Nišave
- Doživi Niš – Experience Niš
- Bez vode delovi Niša i okolnih sela
- Kvar na vodovodnoj mreži na Paliluli
- Kamate za neuspele projekte
- Razbijena grupa krijumčara
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Zašto građani Srbije plaćaju skuplje stambene kredite od suseda u EU?
- Ministar kulture potpisao ugovor za obnovu hrama u Gornjem Adrovcu
- Panoramske vožnje turističkim autobusom i ovog leta u Nišu
- HAOS NA SKUPU OPOZICIJE: Pljuštale uvrede na račun novinara, jedinstva ni na vidiku
- Ministarstvo kulture - novi ugovori i više od 9,7 miliona za arheološko nalazište „Medijana“
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Toplički okrug spreman za zimu
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Toplički okrug spreman za zimu












