Коначно, “Кец у Нишу”: Раднички - Спартак 1:0
Ниш 14.10.2015. ФК Раднички Ниш
Раднички прекинуо низ нерешених резутата код куће, а успео је и да постигне гол после тачно 372 минута игре и прекине двомесечни пост који је трајао још 16. августа и победе над Чукаричким на Бановом брду.

Важност меча у коме су бодови били од пресудног значаја, за Раднички да ли ће остати “изнад црте”, у борби за места која воде у “плеј-оф”, за Спартак за бег са дна табеле, условили су опрезну игру на самом почетку. Игра у којој није створено много изгледних шанси за постизање поготка.
Играо се 8. минут, када је Јовановић прошао по десној страни, упутио центаршут ка Ашћерићу, али је овај са 4-5 метара шутирао главом преко гола. До краја полувремена смо видели неколико шутева ка голу Јаношевића, али ни један није завршио у мрежи голмана Спартака.
Имали су и гости шансу у 36. минуту, када се голман Радничког, Јовановић, одлично снашао, и одбранио јак и прецизан шут Макарића.
У другом полувремену је Раднички кренуо офанзивније ка голу гостију. Најпре је Блажић шутирао главом, тик поред стативе, а онда, у 70. минуту гол. Центаршут са леве стране је упутио Дарко Булатовић, а Ашћерић главом, прецизно и леви голманов угао, сместио лопту. Гол, који је донео много радости навијачима на Чаиру, а и Ашћерићу, коме је ово први суперлигашки гол у овом првенству. Гол вредан три бода и победе на домаћем терену после четири ремија.
Није се Раднички задовољио овим постигнутим голом, већ је наставио да врши притисак на гол Суботичана и наставио да ствара шансе. У 87. минуту, Томић је имао стопостотну шансу, изачао “очи у очи” са голманом Спартака, али је Јаношевић сачувао своју мрежу. Имао је голман гостију, који минут касније, срећу јер је шут Блажића завршио поред саме стативе. На крају, задовољство због три освојена бода и заслужене победе и лепа увертира пред гостовање у Новом Саду.
Тренер Милан Раставац је поводом данашње утакмице изјавио:
- Јако смо срећни због победе. Видело се у нашој игри да носимо терет претходних нерешених резултата на нашем терену, али смо у другом полувремену заиграли много боље и заслужено победили, закључио је Раставац.
Следећу утакмицу Раднички игра у Новом Саду, где је домаћин ФК Војводина, а утакмица је на програму у суботу 17.10.2015. од 15,00 часова.
РАДНИЧКИ НИШ – СПАРТАК СУБОТИЦА 1:0 (0:0)
Стадион “Чаир” Ниш
ГЛЕДАЛАЦА око 1500
СУДИЈА : ЈОВАНОВИЋ Срђан
СТРЕЛАЦ : Ашћерић у 70.мин.
ЖУТИ КАРТОНИ: Лакић Пешић,Радош Булатовић,Јовановић Александар (бр.24),Дарко Булатовић (РАДНИЧКИ) Еке, АНтонић (СПАРТАК)
РАДНИЧКИ НИШ: Јовановић, Петровић, Радош Булатовић, Лакић Пешић, Дарко Булатовић, Марјановић, Ђуричковић (Томић од 79.мин), Блажић, Ашћерић, Апостоловић (Мркић од 59.мин), Александар Јовановић (Петар Крстић од 90.мин).
СПАРТАК: Јаношевић, Еке (Богуновић од 74.мин), Јочић, Ковачевић, Торбица (Мркела од 74.мин), Антонић, Илић, Фаркаш, Бањац (Јокић од 84.мин), Јондић, Макарић.
#
Ниш
фудбал
Раднички ФК
Дарко Булатовић
Александар Јовановић
Милан Раставац
Никола Ашћерић
Спартак ФК
@NisRadnicki @DarkoBulatovic_
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Упозорење Сектора за ванредне ситуације
- Братству манастира Хиландар поклонио 235 књига
- Четири саобраћајне незгоде
- Павловић жестоко осудио претње Мићину
- На Прешеву се чека дуже од сат времена
- Наиссус отклања кварове
- Јефтинији лекови за три милиона грађана
- Временска прогноза
- Нови ГУП Ниша пред Комисијом
- Лекари УКЦ Ниш у Суповцу
- Име Светог Пантелејмона велика обавеза
- Свети Пантелејмон
- Митрополит Арсеније у Каламарији
- Прешево оптерећено, Градина проходнија
- Данас је Света Петка Трнова
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Не граде само терени, већ будућност нишког спорта – Железничар Југ и КК Ниш најбољи доказ
- Миле Ристовић: Данас нема ничег јаднијег него бити Ћаци.
- „Нисам мађионичар, али желим да вас лепо изненадим“ – Павловић обишао три нишка села
- Лесковац; Из буџета града исплаћено 10.986.645 динара
- ХИТНО ЗА ТУРИСТЕ: Од 5 до 9 сати сутра обустава на прелазима ка Грчкој – очекују се велика задржавања
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Дан примирја у Првом светском рату
- Где је истина: Ниш у огледалу протеста - млади, грађани и ВЛАСТ пред испитом поверења
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -











