"Српска краљица ајвара" за 2019. годину Сузана Костић из Куршумлије
Београд 24.10.2019. Јужна Србија Инфо
На Ади Циганлији одржано је велико финале шесте сезоне националног такмичења у припремању ајвара „Изађи ми на теглу“ које је окупило ајвар мајсторе из читаве Србије.

У Београду су варјаче укрстили победници квалификационих такмичења која су током претходна два месеца одржана у 30 градова колико је посетио највећи гастрономски караван на Балкану.
“Манифестација „Изађи ми на теглу“ је израсла у прави покрет људи који негују традицију и на тај начин нас враћају правим вредностима. Велики број учесника прошао је кроз много градова и општина. Сви они имају прилику да покажу своје способности и дочарају нам део амбијента у којем живе – истакао је помоћник градоначелника Андреја Младеновић, који је отворио велико финале.
Титулу најбољих ајвар мајстора у Србији за 2019. годину добила је екипа „Костићи“ из Куршумлије. Српска краљица ајвара за 2019. годину, Сузана Костић која након проглашења није могла да сакрије узбуђење изјавила је: „Надали смо се победи јер знамо да имамо заиста добар рецепт. Моја свекрва ми је пренела своје знање и искуство па смо удруженим снагама, само нас две, уз помоћ моје деце, десетогодишњег Андреје и осмогоишње Ине, успеле у заиста оштрој конкуренцији да освојимо прво место. Пресрећна сам због титуле краљице ајвара коју ћу поносно носити целе године“.
Друго место освојила је екипа из Рашке која је носила назив „Актив жена Баљевац“, а треће место екипа чији је ајвар у прошлој сезони проглашен за вицешампионски, екипа „Е сад опуштено“ из Ниша.
Све такмичарске екипе показале су изузетну креативност у представљању свог града и своје екипе на један заиста аутентичан начин. Сваки такмичарски штанд шаренио се од декоративних предмета и гастрономских специјалитета, а посебну пажњу такмичари су посветили и изради костима за учеснике. За најлепше уређен штанд додељена је награда екипи из Алексинца док је Град Зајечар однео награду за најбољу атмосферу на великом финалу.
#
Београд
Куршумлија
ајвар
Сузана Костић
Андреја Младеновић
Изађи ми на теглу
гастро туризам
@
Tweet
[ Додај коментар ]
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Најхладнији дани од почетка зиме
- Временска прогноза
- Појачана контрола саобраћаја
- 1.751 новопозитивних
- Разделна острва и заштитне ограде
- Све спремно за наставак школске године
- Преминула још 23 пацијента
- Јавне набавке и оштинари
- Дочек без окупљања
- Пријава за вакцину и телефоном
- Вода исправна за пиће
- Ко вечерас дочекује Нову годину
- Мушкарац преминуо на улици
- Преминуло још 25 пацијената у Србији
- Грејање 24 сата
Најновији огласи
- Agencija za brak i druzenje
- Svi polovni i novi delovi za Mercedesov kombi i putnički program
- Tražim devojku do 36 god. za brak i porodicu ~IMA VIDEO~
- Nudimo Financijska usluge
- Prodajem kucu u Prokupkju, blizu kasarne.
- Povoljno izrada sajtova, web prezentacija
- Renault Kangoo maxi Z.E 2015. godište - Elektricno vozilo - Troši 50 din na 100 km
- Mini kotlarnice tip E i tip PE
- Elektrodni jonizujući kotlovi
- Хитно продајем кућу у центру Лесковца
- Стари рецепти југа Србије: Како се прави најбољи јужњачки домаћи ајвар
- 11. јануара Ниш је ослобођен од Турака
- Шест жена на одговорном положају у Нишу - постављени в.д. начелника градских управа
- Фебруар нам доноси поскупљење цене електричне енергије - одобрено повећање 3.4%
- Бивши градоначелник Ниша нови директор Клиничког центра Ниш
- 11. јануара Ниш је ослобођен од Турака
- Шест жена на одговорном положају у Нишу - постављени в.д. начелника градских управа
- Туризам у Србији, корона "отела" милијарду евра - Стара планина све привлачнија
- Фебруар нам доноси поскупљење цене електричне енергије - одобрено повећање 3.4%
- Стари рецепти са југа Србије: Шаран печен у рерни