Небојша Човић је наручио атентат на Ђинђића
Човек кога је Милош Симовић навео под надимком Ћоки, а који је наводно наручио убиство премијера Србије Зорана Ђинђића је бивши потпредседник Владе Србије Небојша Човић, изјавио је данас адвокат породице Ђинђић Срђа Поповић.

-Исказ Симовића је још увек потпуно неодређен. Ја мислим да је важно што је он посведочио да је Тужиластву за организовани криминал испричао ко је све био уплетен у атентат, ко је знао, ко је наручивао, рекао је Поповић.
На питање на кога се односе надимци Ћорави и Ћоки Поповић је одговори да је Симовић "Јасно објаснио да се ради о Човићу".
Београдски дневник Блиц објавио је данас да је Симовић пре годину и по дана дао писану изјаву Тужилаштву за организовани криминал у којој је као наручиоца убиства Ђинђића навео човјека из власти са надимцима Ћорави и Ћоки и да је у том исказу наво име и презиме тог човека.
-...Отишао сам на Церак у кућу код Мекера (Милорада Улемека Легије) да видим шта треба. Био сам са братом Александром. Ушли смо у двориште, ту је био неко од обезбеђења и одвели су нас иза куће у салон за госте. Питао нас је шта има, а гестикулацијом показао на доњи део увета да треба да се уради Ђинђа, односно председник Владе, Зоран Ђинђић, навео је Симовић у исказу који је објавио Блиц.
-Узео је новину и прецртао је слику премијера. Рекао је да је био на састанку и да му то трази Ћоки, што мени, а ни Аци, тада тај надимак ништа није значио, па смо га питали о коме се ради. Рекао је Ћорави и поред слике написао име и презиме ко је наручио атентат, навео је Симовић.
Симовић је прошле недеље два дана износио одбрану пред Специјалним судом на поновљеном суђењу за убиство Ђинђића, али је одбио да говори о детаљима уз најаву да ће о позадини убиства говорити на посебном суђењу за које је сигуран да ће бити одржано.
Симовић је правоснажно осуђен на 30 година затвора за учествовање у Ђинђићевом убиству, а суд му је одобрио поновљено суђење јер му је суђено у одсуству.
Милош Симовић ухапшен је 10. јуна прошле године чим је прешао границу и ушао у Србију из Хрватске, пошто је два дана пре тога у Загребу хицем из пиштоља тешко ранио Сретка Калинића, са којим се заједно скривао.
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- Слава нишког Саборног храма
- Мерак, традиција и дух старог Ниша
- Моравска регата „Учитељ Виден Јовановић“
- Планирани радови на водоводној мрежи
- Фестивал пријатељских градова
- Возио у контра смеру на ауто-путу код Алексинца
- Обавештење о водоснабдевању
- Повратак култних позоришних представа
- The Original Blues Brothers Band
- Медијана покреће акцију „Отворена врата“
- Шест дана славског програма у Нишу
- Сарадња за боље здравство:
- Акција МУП-а против корупције
- Свет девете уметности поново у Нишу
Најновији огласи
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Концерт хора Музичке школе у Нишу у Светосавском дому
- У Нишу откривен мурал пуковнику Николају Рајевском: Вечни симбол српско-руског пријатељства и инспирација за грофа Вронског
- Дечје-омладински ансамбл НЦПД „Бранко” освојио Гран при на најпрестижнијем фестивалу православне музике
- Доцент др Милан Лазаревић преузима кормило УКЦ Ниш
- План за чистији Ниш: Масовна гасификација, нови паркови и још 11 станица за мерење загађења












