Директорима Тигра притвор до 30 дана
09.04.2013. Autor: M.Mitić-JužnaSrbija.Info
Истражни судија Вишег суда у Пироту одредио је директорима компаније "Тигар" а.д. Драгану Николићу, Јелени Петковић и Миливоју Николићу притвор до 30 дана због основне сумње да су у периоду од 2007. до 2012. остварили противправну имовинску корист себи и другима у износу од 277 милиона динара.

Истовремено оштетили су компанију за 395 милиона динара на тај начин што су без одлуке и сагласности Управног одбора и Скупштине акционара увећавали себи и осталим руководиоцима зараде незаконитом исплатом менаџерских додатака.
Како са наводи у допису који је потписала виши јавни тужилац Снежана Стаменковић, а који је достављен новинару нашег портала исплата ових додатака је вршена супротно Закону, а износе додатака су обрачунавали Драган Николић и Јелена Петковић без прибављања резултата рада за запослене од стране директора зависних друштава.
Анексе уговора са радницима је закључивао генерални директор Драган Николић, док је Миливоје Николић, као извршни директор за кадрове давао налоге обрачунској служби да се са рачуна компаније исплаћују додаци, иако су били у обавези да због поремећаја у пословању исплате минималну зараду свим радницима без обзира на радно место и стручну спрему у складу са одлуком надлежног органа.Ово зато што је у наведеном периоду исказиван губитак који је у билансима покриван осталим приходима ради приказивања наводног пословног добитка за сваку од година - наводи се у допису Вишег тужиластва у Пироту.
Осим тога, постоји основана сумња да су Драган Николић и Јелена Петковић злоупотребили положај и прибавили противправну имовинску корист сину Драгана Николића, Милану Николићу, који је директор "Тигар Америцас Цорпоратион" - представништва "Тигра" а.д. у САД-у у износу од 705.599,04 долара.
Милан Николић је испостављао фактуре са неистинитом садржином о маркетиншким и консталтинг услугама за наводно истраживање тржишта на подручју Северне Америке и Кине, а Драган Николић и Јелена Петковић су наложили плаћање таквих услуга, иако оне нису никада извршене, наводи се у документу Вишег тужилаштва.
#
притвор
Ана Николић
Драган Николић
Милан Николић
Снежана Стаменковић
радно место
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Посета премијера Нишу
- Ансамбл „Бранко“ на ФолкФесту
- Временска прогноза
- Могући прекиди воде у више делова града
- Песмом у славу Свете Тројице
- Могући прекиди у водоснабдевању
- Духовни принос у славу Свете Тројице
- Програм градске славе Ниша
- Велико српско коло у центру града
- Отворени базени почели са радом
- Прекиди у водоснабдевању
- Слава нишког Саборног храма
- Мерак, традиција и дух старог Ниша
- Моравска регата „Учитељ Виден Јовановић“
- Планирани радови на водоводној мрежи
Најновији огласи
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Концерт хора Музичке школе у Нишу у Светосавском дому
- У Нишу откривен мурал пуковнику Николају Рајевском: Вечни симбол српско-руског пријатељства и инспирација за грофа Вронског
- Доцент др Милан Лазаревић преузима кормило УКЦ Ниш
- План за чистији Ниш: Масовна гасификација, нови паркови и још 11 станица за мерење загађења
- Саборни храм у Нишу данас обележава крсну славу Свету Тројицу - Духове - Педесетницу












